В 19 регіонах України продовжує діяти заборона на вилов раків

Терміни і тривалість заборони залежать від областей / rak-sha.ru

Заборона встановлюється з метою збереження і охорони популяції раків на період другої линьки.
У 19 регіонах України продовжує діяти літньо-осіння заборона на вилов раків, повідомила прес-служба Державного агентства рибного господарства. «У 19 регіонах триває літньо-осіння заборона на вилов раків.
Йдеться про Запорізьку, Вінницьку, Хмельницьку, Чернівецьку, Сумську, Миколаївську, Тернопільську, Волинську, Донецьку, Рівненську, Закарпатську, Кіровоградську, Полтавську, Львівську, Чернігівську, Харківську, Черкаську, Херсонську, Одеську (на річці Дунай і в придунайських водоймах) області», — йдеться в повідомленні. Згідно з повідомленням, терміни і тривалість заборони залежать від областей.
З детальною інформацією можна ознайомитися в наказах відповідних територіальних управлінь Держрибагентства
«За порушення правил рибальства і вилову раків на цей період передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до 680 грн (ч.4 ст. 85 КпАП). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки в розмірі 25,5 грн за кожного незаконно виловленого рака», — зазначили в прес-службі.
Після закінчення терміну заборони, відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, рибалці на добу дозволяється вилов не більше 30 шт. раків на загальних водоймах і не більше 50 шт. на водоймах, де введено платне рибальство. Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше як годину від заходу і раніш як годину до його сходу) із застосуванням підсвічування.