ГОЛОВНЕ – ПОПЕРЕДИТИ

– Проаналізувавши кількість пожеж за останні роки, ми встановили, що тільки торік середня площа пожеж на один випадок перевищує гектар, – розповідає директор ДП «Остерський військовий лісгосп» Чернігівського ОУЛМГ Володимир Брайко. – Відтак зробили висновок, що основним недоліком у роботі лісової охорони підприємства є недосконале реагування, великі відстані переїзду пожежної техніки та її недостатність. При цьому враховувалась специфіка лісгоспу, на території якого постійно перебувають військові підрозділи, які проводять навчання, в тому числі зі стрільбами з різних видів зброї.

Саме тому у ДП «Остерський військовий лісгосп» прийняли рішення про організацію та створення трьох постійних пунктів спостереження зі стоянкою пожежної техніки і постійним чергуванням. Тепер максимальний радіус швидкого реагування – 10 кілометрів.
А у кв. 184 Коропського лісництва (поблизу полігону ВЧ 0665) організовано додатково лісовий кордон. Забезпечели його електропостачанням та можливістю швидкої заправки водою пожежних машин. Чергування працівників лісництв та пожежних машин тут ведеться постійно з 10 до 20 години.
На виробничій базі лісгоспу відремонтовано спеціальне приміщення для пожежних спостерігачів, де змонтовано центральну базу радіозв’язку, відображається сигнал відеоспостереження.
– У селі Косачівка придбано будинок біля лісового масиву для організації бази Бондарівського лісництва та місця чергування пожежних спостерігачів, стоянки пожежного модуля і трактора, – каже Володимир Брайко. – Налагоджена співпраця з Косачівським лісництвом ДП «Остерське ЛГ», де є вежа відеоспостереження. Також ми розробили мобілізаційний план взаємодії між суміжними лісокористувачами та підрозділами ДСНС.
Перед пожежонебезпечним періодом працівники лісової охорони не­одноразово проводили співбесіди «Про пожежну безпеку» з особовим складом військових частин та серед учнів шкіл.
На початку травня командиру Деснянської дивізії направлено листа про обов’язковість виконання Правил пожежної безпеки в лісах України всіма суб’єктами та з проханням призупинити стрільби запальними набоями.
Наказом директора на підприємстві створена добровільна пожежна дружина. З представниками лісової охорони постійно проводяться спеціальні навчання та інструктажі.
З метою вчасного та якісного виконання службових завдань для робітників лісової охорони підприємством додатково придбано три одиниці легкової техніки (автомобілі ВАЗ 212140, УАЗ 390945 «Фермер», УАЗ 390945- 460) та 4 мотоцикли.
– Ще у першому кварталі відремонтували техніку, яка останніми роками перебувала в неробочому стані, – продовжує Володимир Брайко, – автомобіль ГАЗ-52 АС пристосували для гасіння лісових пожеж. Таким чином на початок пожежонебезпечного періоду забезпеченість лісової охорони п’яти лісництв транспортними засобами становила: п’ять одиниць легкового транспорту, одиниця вантажної техніки, чотири трактори з ПКЛ-70, п’ять пожежних машин та модулів по лісництвах та чотири мотоцикли іноземного виробництва. Торік легкового транспорту не було взагалі, мали лише одиницю ватажної техніки, два трактори, дві пожежні машини та один модуль на п’ять лісництв.
Для забезпечення автомобілів лісової охорони та пожежних машин якісним радіозв’язком у ДП «Остерський військовий лісгосп» залучили додатково 90 тисяч гривень. На сьогодні на підприємстві є 17 радіостанцій, 1 ретранслятор, 25 ранцевих вогнегасників, 60 лопат штикових, 22 граблів та хлопавок, дві 350-літрових ємності для підвозу води, які встановлені на УАЗ «Фермер», одна система відеоспостереження. Також створено 186 кілометрів мінералізованих смуг, на 725 кілометрах проведено догляд за ними, встановлено 27 шлагбаумів, 11 аншлагів на протипожежну тематику.
У лісництвах організовані під’їзди до природних водойм. Перед початком пожежонебезпеченого періоду на 10 кілометрах вздовж дороги Карпилівка-Лошакова Гута прибрані аварійні та фаутні дерева в зоні ліній електропередач. Вздовж автодоріг підняті крони хвойних дерев на висоту до 2 метрів. Вирубали природне поновлення шпилькових дерев на п’яти переїздах через залізничну колію.
– Протягом останніх місяців нам довелося 30 разів активно реагувати на пожежі та виїжджати пожежній техніці. Тільки оперативне реагування дало результат, при якому середня площа пожеж стала в чотири рази меншою, ніж торік, – підсумовує директор.
Наш кор.
Фото із сайта Чернігівського ОУЛМГ

«ЛВ» №7-8 2018р.