Головний мисливствознавець ДП «Горохівське ЛМГ» Григорій Биховець (на фото) та єгер підприємства Володимир Юхно розповідають, що цієї зими сіно та кормові віники, які лісівники заготовляли влітку, викладали у менших кількостях, як зазвичай. Актуальними були зернові та кукурудза. Щодо солоних віників, то їх лісівники розвішують по кущах, на гілки дерев. Тому що біологія козулі – харчуватися в русі.
Працівники ДП «Горохівське ЛМГ» цього року влітку знову будуть заготовляти кормові віники. До речі, торік їх було заготовлено 8 тисяч, а ще – 10 тонн кукурудзи, більшу частину якої вже викладено на підгодівельні майданчики.
Солоні подарунки працівники Горохівського лісгоспу презентували і Луцькому зоопарку.
– Маємо 18 підгодівельних майданчиків. Це годівнички із сіном, де розвішені кормові віники. Обов’язково на майданчику мають бути солонці. Намагаємося влаштувати для кабана так звані ями для купання, де тварина чиститься від шкідників, а в спеку – охоло­джується, – розповідає Володимир Юхно.


Єгер в угіддях перебуває постійно. Лісівники мають бути присутніми там щодня, навіть у суботу і неділю. Завдання зберегти тварин від браконьєрства надзвичайно важливе для єгерських служб та державної лісової охорони.
– Новий напрямок діяльності для нас – розведення фазанів. Зараз у вольєрі Ново-Зборишівського лісництва є 120 голів дорослого фазана. Їх уже розселяють по окремих секціях – для збору яєць. Шляхом інкубаторського виведення плануємо вирощувати молодняк, – діляться планами та досвідом Григорій Биховець та Володимир Юхно (на фото).
Вирощування цих птахів – процес клопітний. Спочатку треба було подбати про надійність вольєра – територія обтягнута сіткою (від хижих птахів) та охороняється електропастухом (від хижого звіра). Сітка має бути достатньо високою, щоб фазан не зміг перелетіти. Горохівські лісівники про все подбали: у їхньому вольєрі є відповідні умови для якісного розвитку здорового молодняку. Із закуплених пташенят фазана вижили 97%, що є чудовим результатом. Корм та свіжа вода у поїлках є постійно, як і достатня кількість соковитих кормів. Настане час – і готових до вільного проживання пернатих відпустять у відкритий простір.
Наш кор.
Фото пресслужби
Волинського ОУЛМГ

ЛВ № 2-3 2020