Деякі птахи отримують перевагу від глобального потепління

Птахи з коротким відстанню міграції, наприклад, чайки, отримують перевагу, діставшись до їжі раніше конкурентів / Фото Simon Richardson via flickr.com

Підвищення середньорічної температури в світі призвело до того, що сотні видів перелітних птахів раніше виявляються на території, де вони згодом виводять потомство.
Дослідники з Единбурзького університету вивчали перелітних птахів всіх п’яти континентів: їх маршрути і терміни їх повернення в місця, де вони народилися, за останні 300 років, пише Російська служба Бі-бі-сі. Біологи прийшли до висновку, що з підвищенням середньорічної температури на один градус птахи повертаються додому в середньому на день раніше.
Вчені звертають увагу на те, що зміна строків повернення на батьківщину, до місця подальшого виведення потомства, може привести до виснаження запасів корму, а в результаті і до скорочення шансів на виживання нових поколінь птахів. В першу чергу страждають ті види птахів, що мігрують на великі відстані — такі як ластівки і мухоловки-пеструхи.
Навпаки, птахи з коротким відстанню міграції — наприклад, тігітки і плиски — отримують перевагу, діставшись до їжі раніше конкурентів. Дослідження ґрунтується на працях відомого американського натураліста Генрі Девіда Торо, який жив у XIX столітті.