Для запобігання екологічної катастрофи у людства залишилося 10 років

Ми — останнє покоління, яке ще може щось зробити з тієї простої причини, що темпи зміни навколишньої нас природи вже досягли піку, вважають вчені WWF.

Екологи б’ють на сполох і попереджають, що для запобігання незворотних змін, які стануть причиною екологічної катастрофи, у людства залишилося 10 років. Про це свідчать дослідження Фонду дикої природи (WWF) та Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (МГЕЗК), повідомляє «Новое время».
Ми — останнє покоління, яке ще може щось зробити з тієї простої причини, що темпи зміни навколишньої нас природи вже досягли піку, вважають вчені WWF. За їх даними, сьогодні швидше за все скорочується популяція тварин в тропічній зоні Латинської Америки і Карибських островах — понад 89% з 1970-х. За останні 30 років зникло більше половини видів коралів у Світовому океані. Особливої шкоди дикій природі завдає горезвісний пластик: сьогодні його сліди можна виявити в шлунках понад 90% морських птахів.
У 1960-му цей показник становив не більше 5%. Також науковці кажуть, що через зміни клімату, спричинених діяльністю людини, деякі види тварин поступово втрачають можливість розмножуватися, а деякі і зовсім стають безплідними. Через це темпи вимирання видів постійно ростуть.
Вчені МГЕЗК попереджають, що якщо не вжити заходи в найближчі 10-12 років, 2050 рік стане точкою неповернення, після якої глобальне потепління та його наслідки виправити буде неможливо. Кліматологи вважають, що потрібно всього дюжина років, щоб у світі значно збільшилися ризики посухи, повеней, екстремальної спеки і бідності для сотень мільйонів людей.
«Навіть незначне збільшення температури має значення і веде до наслідків, — пояснює учасник МГЕЗК Ханс Отто Пертнер. — Збільшується ризик втрати деяких екосистем та інших необоротних змін». У доповіді висвітлюється ряд наслідків зміни клімату, яких можна було б уникнути, обмеживши глобальне потепління до 1,5 ℃ замість 2 ℃. Різниця в половину градуса виллється в те, що до 2100 року глобальне підвищення рівня моря знизиться на 10 см.