Дніпро. Відсутність єдиної системи екологічного моніторингу

Brendan McDermid / REUTERS

У великих містах Дніпропетровської області вже працюють «екологічні пости», проте їх роботу необхідно ввести у законодавче поле.
В рамках Круглого столу, проведеного в Дніпрі, основним питанням була відсутність єдиної інформаційно-аналітичної системи моніторингу навколишнього середовища. Система повинна виконувати функції спостереження, оцінки, прогнозу й керування екологічною ситуацією.
У великих містах Дніпропетровської області вже працюють «екологічні пости», вони збирають інформацію про стан атмосферного повітря, але юридично вони не законні. Їх роботу, на думку екологів, треба вивести у законодавче поле. «Підприємства повинні впроваджувати систему моніторингу. Це додаткова функція технологічного контролю та сигналізації в разі поламок або відхилення від основних параметрів технологічного процесу», — сказала представник громадської організації «Екологічний Патруль» Тетяна Лампіка.
Громадські діячі закликають роботу системи моніторингу зробити загальнодоступною, аби кожен міг отримувати інформацію про стан екології.