Дороги, які ведуть у Воротнів

Лісівничий молодіжний центр (ЛМЦ), що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ», досі єдиний такий в Україні. Цей заклад унікальний специфікою роботи, методикою її організації, підходами до виконання поставлених цілей. І спектр напрямків діяльності постійно розширюється. Адже кожен захід, навіть кожен відвідувач, який
сюди потрапляє, додає щось своє.

Воротнів не може не надихати. Про це подбала природа. Лісівники додали родзинку, попрацювавши над комфортом для людей – вийшла неперевершена гармонія співіснування.
За рік, що минув, у Лісівничому молодіжному центрі побували науковці, студенти, школярі, військові з родинами, діти загиблих Героїв, молодь з особливими потребами, сім’ї вразливих категорій, волиняни та гості з різних куточків України і світу…
Керівник-координатор ЛМЦ Валентина Юхимчук підраховує, що за 2018 рік відбулося 84 заходи різного спрямування (104 – за весь період роботи Центру), в яких взяли участь більш як 3165 осіб (3650 – за весь період). Не кажучи вже про десятки тисяч відвідувачів, які щодня просто прогулюються територією. І це не залежить від погоди. Адже Воротнів прекрасний у будь-яку пору року.
«Ми проводили дослідження з науковцями та студентами, адже маємо на території унікальні рослини, вчилися разом із дітьми просто неба, сміялися і плакали разом із малечею з особливих родин, вчилися робити декоративні вироби, відзначали новорічно-різдвяні свята… Ми дуже активно прожили цей рік і ще більше запланували на наступний. Інакше у нас і бути не може, адже люди постійно телефонують, цікавляться, пропонують оригінальні заходи», – розповідає Валентина Петрівна.
За цей час співпрацю вдалося налагодити із понад трьома десятками громадських організацій, волонтерськими групами, навчальними закладами.
Постійними гостями тут є вихованці шкільних лісництв. Діти не лише стають активними учасниками заходів, а нерідко й самі перевтілюються у вчителів та акторів, готують програми для гостей ЛМЦ.
Комплексні екскурсії школами-студіями Лісівничого молодіжного центру, пізнавальні ігри-мандрівки, різнопланові свята та майстер-класи – все це невід’ємна складова діяльності закладу.
Робота з науковцями Волинських вишів, педагогами та лісівниками щодо написання наукових робіт, проектів, практичних занять з дослідження об’єктів флори і фауни Воротнівського заказника триває у Центрі досить активно.
Приємно, що до Лісівничого молодіжного центру протоптали стежину гості з усіх регіонів України і не тільки. Побували тут уже делегації з Польщі, Австрії та Фінляндії.
У жовтні 2018-го відзначили першу річницю від часу створення Лісівничого молодіжного центру.  День народження мега-крутезного проекту – як назвали ЛМЦ у ЗМІ – був запальним, яскравим, веселим, неординарним та захопливим.  І все тому, що головними гостями свята стали діти. Багато дітей. Різного віку. З різних шкіл. Чи просто з родинами. З різних куточків області. Загалом у заході взяли участь більш як 300 дітей та дорослих. Розважалися, частувалися та складали плани.
Робота триває. Воротнів гостинно запрошує до співпраці.
Світлана ДУМСЬКА

ЛВ, №1-2, 2019р.