Діти з донбасу та криму – у Воротневі

На Волині діє громадська організація «Переселенці Криму і Донбасу». Її очолює Аза Голощакова. Ще із зими батьки мріяли показати своїм дітям Воротнівський ботанічний заказник, де діє Лісівничий молодіжний центр, а взимку – резиденція Санта Клауса.


На допомогу прийшов інститут волонтерства та громадської спів­праці, який очолює Юлія Євпак.
– Ми давно співпрацюємо з Волинським ОУЛМГ та Лісівничим молодіжним центром, – розповідає менеджер соціальних проектів Юлія Порохнавець. – Завдяки цій співпраці тут побували сонячні діти, діти і дружини полеглих на Сході України наших героїв. Звісно, ми пам’ятаємо про ГО «Переселенці Криму і Донбасу» і у Великодній тиждень заповзялися виконати побажання матерів.
Цього разу до Воротнівського ботанічного заказника, або ж у Малу Швейцарію, приїхало 17 дітей і 12 матерів.
Директор Лісівничого молодіжного центру Валентина Юхимчук провела гостей лісовими навчальними класами, розповіла про ботанічний заказник, сам Центр, турботи лісівників. До розмови долучилися директор ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталій Каращук, лісничий Воротнівського лісництва цього лісогосподарства Сергій Мацюк та його помічник Іван Демидюк. …Нелегко живеться переселенцям. Матері розповідали свої історії. Мають, слава Богу, роботи, житло, діти навчаються у школах, але державної серйозної підтримки цим сім’ям нема. Переселенці люблять свій край, турбуються про покинуте житло.
Цього дня діти і дорослі посадили близько двох десятків ялинок у рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». До речі, ці деревця в горщиках прикрашали воротнівську резиденцію Санти.


Діти і їх матері почастувались на природі, а відтак побували біля вольєра, де є олені благородні і козулі. На прощання повторювали, що знову хочуть сюди повернутися. І Лісівничий молодіжний центр завжди відкритий для усіх українців та гостей з-за кордону. Недарма ж місцину називають Волинською Швейцарією.
Сергій ЦЮРИЦЬ
Фото Павла Березюка

«ЛВ». №3-4. 2018р.