«Живі картини» юних Городоцьких лісівників

Цьогоріч на обласному зльоті команда Городоцького шкільного лісництва здобула гран-прі та право представляти Волинь на Всеукраїнському форумі юних лісівників України.
25 вересня в Чернігові на базі обласного центру роботи з обдарованими дітьми відбувся XIII Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. Там восьмикласники Городоцького НВК Вікторія Громик, Мирослава Голодюк та Андрій Гаврилюк разом зі своїми керівниками Ніною Терещенко та Оленою Некришевич вибороли для Волині почесне третє місце.
– Наші діти привезли на зліт «живу» й чи не найоригінальнішу виставку, – розповідає керівник шкільного лісництва Ніна Терещенко. – Вона унікальна вже тим, що учні використали для своїх робіт різні види моху. Також роблять картини з атмосферних тіландсій. Вони без коріння, це дозволяє їм досить довгий час обходитися без води. Тож усі наші вироби не тільки красиві, а й живі. Ця творча техніка – винахід самих учнів.
Крім виставкової колекції, юні лісівники презентували учнівське лісництво, розповідали про власні досягнення, ділилися досвідом та творчими секретами, захистили науково-дослідницьку роботу.
– Наше учнівське лісництво створено на базі навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад с. Городок» – філії опорного закладу «ЗОШ І-ІІІ ступенів села Прилісне» та ДП «Городоцьке лісове господарство» Прилісненської ОТГ Маневицького району Волинської області у вересні 2017 року, – розповідає Олена Степанівна. – У ньому задіяно понад два десятки учнів 8-9 класів. На базі лісництва також організовано роботу гуртка «Юні лісівники». Для керівництва роботою обрано Раду з дев’яти осіб, а також учня-лісничого – Людмилу Неродик. Загальне керівництво учнівським лісництвом здійснює завідувачка філії Ніна Михайлівна Терещенко (фах – географія та біологія). Наставник учнівського лісництва – лісничий Городоцького лісництва Сергій Мишковець.
– Свого часу Городоцьке учнівське лісництво брало участь у Всеукраїнському конкурсі шкільних лісництв, що його проводило Товариство лісівників України, і посіло третє місце, – акцентує голова обласної організації ТЛУ, начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс. – Журі відзначило їхні здобутки у природоохоронній роботі, зокрема реалізацію сучасних проєктів ландшафтного дизайну, креативний підхід до внутрішнього озеленення приміщень навчального закладу, проведення дослідницько-експериментальної роботи та здійснення профорієнтаційної, агітаційної та роз’яснювальної діяльності.
Городоцьке учнівське лісництво має у своєму активі вже чимало здобутків.
У 2017 році його вихованці вибороли І місце в обласному конкурсі проєктів дендропарків, скверів та пам’ятних алей, був серед найкращих на цьому ж конкурсі їхній проєкт «Зелена архітектура шкільного подвір’я» і в 2018 році. Отримали заслужені нагороди за реалізацію проєктів «Зелена мозаїка» та «Рокарій». У їхньому активі – І місце у Всеукраїнському заочному конкурсі-огляді внутрішнього та зовнішнього озеленення навчальних закладів «Галерея кімнатних рослин» (за роботу «Сад у склі: створення флораріумів дитячими руками») та І місце у Всеукраїнському етапі Всеукраїнської трудової акції «Турбота молоді тобі, Україно» (напрямок «Парад квітів біля школи»). Також вибороли ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі дослідницько-експериментальних робіт «Юний дослідник» в номінації «Рослини навколо нас» (робота «Вирощування екзотичної жакаранди мімозолистої з насіння в кімнатних умовах»). Юннати школи здобули ІІІ місце в обласному етапі конкурсу дитячої творчості з виготовлення державної символіки «Знаю, горджуся, шаную!» у номінації «Прапор України» за композицію «У гармонії з природою» (Софія Вакуліч), ІІІ місце – в обласному етапі конкурсу «Таланти ІІІ тисячоліття» за роботу зі стабілізованого моху «Білочка» (Наталія Голодюк), ІІ місце – в обласному конкурсі малюнків «Охорона праці у лісовій галузі очима дітей» (Олександр Борисюк), І місце, а відтак і гран-прі в обласних зльотах учнівських лісництв. Юні лісівники перемагали і в конкурсах малюнків та творів на тему «Людина і ліс» (Яна Ремінська).
Роботи юннатів були представлені й на виставці, присвяченій 100-річчю позашкільної освіти.
Тепер уже позаду новий етап у житті шкільного лісництва – все­українські змагання.
Нагородження переможців відбулося в Чернігівському обласному палаці дітей та юнацтва.
Червононерубаївське учнівське лісництво при Підлісненській філії комунального закладу «Олександрівське навчально-виховне об’єднання №2» Кіровоградської області стало абсолютним переможцем: дітей нагородили дипломом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, кубком Гран-прі Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти, цінним подарунком і Сертифікатом про надання права проведення Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої і позашкільної освіти в 2020 році. Тож наступний зліт відбудеться у Кропивницькому.
Учасники з Волині також повернулися з подарунком: за переможне місце у зльоті учнів Городоцької школи нагородили путівками в дитячий табір «Молода гвардія».
Сергій ЦЮРИЦЬ

«ЛВ» №4-5 2019р.