Житомирщина. В області працює 62 сонячні міні-електростанції

REUTERS

Власники сонячних електростанцій на Житомирщині можуть не лише бути енергонезалежними,  а й продавати електроенергію за «зеленим тарифом”.
На Житомирщині, за оперативними даними, вже працює 62 сонячні міні-електростанції.
Про це УНІАН повідомили у прес-службі Житомирської облдержадміністрації. «На Житомирщині жителі області встановили та підключили 62 приватні сонячні електростанції. Житомирська ОДА чекає на нові заявки на відшкодування вартості встановлених електростанцій», — зазначають у департаменті містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства.
Власники сонячних електростанцій на Житомирщині можуть не лише бути енергонезалежними,  а й продавати електроенергію за «зеленим тарифом”. 31 власник вже скористався цією  програмою підтримки.
У 2018 році в обласному бюджеті передбачено 4 млн грн на програму «теплих кредитів» та компенсацію за сонячні електростанції. Нагадаємо, жителі  Житомирської області можуть отримати із обласного бюджету до 20% відшкодування на встановлення приватних сонячних електростанцій, а також 15% на сонячні панелі і батареї.
Як повідомляв УНІАН, голова Житомирської облдержадміністарції Ігор Гундич у лютому 2018 року підписав меморандум з французською та бельгійською компаніями щодо будівництва потужних сонячних електростанцій на території Житомирщини.