Житомирщина. Приживлюваність лісових культур складає 90%

В держлісгоспах області проведено осінню інвентаризацію лісових розсадників, шкілок, плантацій, лісових культур та ділянок природного поновлення.

Іншими словами, лісівники проводять облік наявного садивного матеріалу окремо за кожною породою, з урахуванням виду та віку.

«Паралельно встановлюється і якість сіянців, — роз’яснює перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн. — Адже для висаджування на лісові ділянки придатні лише ті, які відповідають чинному стандарту. Ті ж , які не пройшли «відбір» — залишаються на дорощування.»

Отож, проведеною інвентаризацією встановлено, що в лісгоспах вирощено понад 37,1 мільйона стандартних сіянців, серед них майже 28 мільйонів — сосни, 5,6 мільйона — дуба, 837 тисяч — ялини та 232 тисячі — модрини. А ще 80 тисяч сіянців ялиці, 18 тисяч горіха, 129 тисяч ясена, 67 тисяч липи.

Інвентаризації підлягали і 15558 гектарів лісових культур. 42 % всіх культур спеціалісти віднесли до І класу якості, ІІ класом атестовано 50 % культур, і 8% присвоїли ІІІ клас.

Тішаться лісівники і приживлюваності лісових культур: на ділянках 1-3 року вирощування вона становить майже 90 відсотків, що перевищує нормативну на 2%.

Майже 4,2 тисячі гектарів лісових культур стали «дорослим» лісом – саме таку площу переведено у вкриті лісом землі. З них — майже 3 тисячі гектарів сосни та 850 гектарів дуба. У категорію вкритих лісом перевели і 2 тисячі гектарів природного поновлення.

Окрім того, на 99 гектарах лісівники створили плантації новорічних ялин.