Забруднень від Кримського титану «практично немає»

В Армянську відновив роботу завод Кримський титан після припинення в вересні в зв’язку з викидами небезпечних хімічних речовин.

У Міністерстві екології та природних ресурсів в окупованому Криму заявили, що концентрація забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міського округу Армянськ «нижче межі виявлення». «За результатами лабораторного аналізу і технічних вимірювань в відібраних пробах атмосферного повітря концентрація хлориду водню в період з 12 по 15 листопада зберігалася на рівні менше 0,04 мг/куб. м. », — йдеться в повідомленні відомства, передає Крим.Реалії. Нагадаємо, що в Армянську відновив роботу завод Кримський титан після припинення в вересні в зв’язку з викидами небезпечних хімічних речовин.
4 вересня окупаційна влада Криму оголосила про закриття заводу Кримський титан (філія компанії Титанові інвестиції українського олігарха Дмитра Фірташа) в зв’язку з викидом токсичних речовин в повітря в Армянську і околицях.
У ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з’явився невідомий наліт «липкої іржі», яким покрилися металеві предмети. Місцеві жителі почали скаржитися на утруднене дихання, першіння в горлі, висип і загальне нездужання. 10 жовтня жителі Армянська знову почали повідомляти про хімічні викиди в повітрі. Окупаційна влада заявила, що забруднення повітря пов’язано з випарами вмісту кислотного накопичувача, в який скидають хімічні відходи з 1971 року. Тим часом, кримський еколог Маргарита Литвиненко заявила, що в повітрі явно відчувається запах хімічної речовини — це впливає на стан людей. Завод Кримський титан, швидше за все, буде і далі загрожувати місцевим жителям і довкіллю.