Захист від загроз та викликів

Одним із пріоритетних завдань для лісівників було і залишається збереження та охорона лісових масивів. Захист від будь-яких загроз чи викликів.
Як у цьому напрямку в держлісгоспах Волині спрацювали у 2019 році?

Вберегти від вогню
Завдяки чіткому виконанню комплексу необхідних завдань, злагодженій співпраці лісівників, рятувальників та громади пожеж у лісових масивах вдалося уникнути. Така позитивна тенденція зберігається на Волині вже три роки поспіль, незважаючи на тривалі періоди утримання найвищого класу пожежної небезпеки.
Лісівники у цій роботі керуються принципом, що боротись із лісовими пожежами  найкраще шляхом їх недопущення. Тому суттєві кошти вкладають у створення мережі відеоспостереження, проводять посилені профілактичні заходи.
У рамках виконання планових  завдань до початку пожежонебезпечного періоду 2019 року в лісових масивах  працівники державної лісової охорони облаштували 655 місць відпочинку (малих рекреаційних пунктів) для населення області.
Вздовж автомобільних доріг функціонує 123 рекреаційні пункти зі стоянками для автотранспорту.
Працівники державної лісової охорони провели 2534 рейди щодо виявлення порушників Правил пожежної безпеки в лісах України, при цьому складено 147 протоколів.

Незаконні рубки
На Волині ситуація із незаконними рубками деревини є контрольованою. Під особливим контролем залишається стан збереження лісових масивів, що в межах Ківерцівського р-ну – у зв’язку з наявністю зрілих дубових насаджень.
Загалом протягом року за ст. 65 КУпАП складено 405 протоколів. 177 справ перебуває на розгляді в правоохоронних органах, у лісопорушників затримано 23 одиниці техніки.
Супроводжувальним фактором у питанні незаконних порубок лісу є діяльність приватних пилорам. За підрахунками лісівників, таких нині працює 1121. Значна частина – нелегально. Питання неодноразово піднімали на різних рівнях – з метою напрацювання спільного алгоритму дій усіх дотичних структур. 10 січня цього року голова облдерж­адміністрації підписав відповідне розпорядження з чітким визначенням відповідальності та повноважень кожної зі сторін.
Боротьба з браконьєрством
Працівники єгерських служб, груп оперативного реагування, державної лісової охорони протягом року склали 249 протоколів через порушення правил полювання. Переважна частина таких випадків – за недосконало оформлені документи.
Проте у 2019-му було зафіксовано й резонансні випадки браконьєрства. Найгучніший – убивство 7 ланей, що мешкали у вольєрі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ». Справа перебуває на розгляді у поліції.
Варто зазначити, що крім основних завдань, працівники державної лісової охорони протягом року проводили природоохоронні акції, спрямовані на боротьбу із за­сміченням лісів, зустрічі з молоддю, в тому числі з вихованцями шкільних лісництв, ініціювали та проводили звіти перед жителями громад – розуміючи, що справа збереження лісу залежить від свідомості кожного з волинян.
Світлана ДУМСЬКА

ЛВ №1 (94-95) 20.02.2020.