«Зелене світло» ратифікації Паризької кліматичної угоди

%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%87%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b5-%d1%84%d0%b0%d0%b9%d0%bb%d1%8b

На зустрічі представники держав-членів ЄС домовилися про якнайшвидшу ратифікацію Паризької кліматичної угоди, тож уже наступного тижня Європарламент зможе ратифікувати документ, пише Deutsche Welle.
Для глобального застосування положень Паризької угоди потрібна ратифікація 55 країн, відповідальних за щонайменше 55 відсотків світових викидів шкідливих газів. На сьогодні до угоди приєднались 61 країна, які загалом відповідальні за 48 відсотків викидів.
Коли ж Євросоюз приєднається до угоди, вона набуде чинності. Якщо ж ЄС не ратифікує угоду до 7 жовтня, то не матиме права голосу на наступній кліматичні конференції, що відбудеться на початку листопада. Паризька кліматична угода була ухвалена в грудні 2015 року.
Тоді представники 195 країн домовилися скорочувати обсяги викидів шкідливих газів в атмосферу, аби стримати підвищення температури повітря на планеті до кінця цього століття в межах двох градусів за Цельсієм від рівня доіндустріальної епохи. Урочиста церемонія підписання угоди відбулася в квітні 2016 року у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.