Зоні АТО загрожує екологічна катастрофа

скачанные файлы (1)

Експерти б’ють на сполох і застерігають, що окремим районам в зоні проведення антитерористичної операції загрожує екологічна катастрофа./
Моніторинг групи «Інформаційний опір» показав, що в районі Новгородського Донецької області є значні екологічні проблеми. Там, поблизу лінії розмежування, розташований Дзержинський фенольний завод, де, в свою чергу, є шламонакопичувач з 400 тисяч кубометрів відходів фенольного і нафталінового виробництва.
Дамба шламонакопичувача частково пошкоджена в результаті обстрілу з боку терористів. Проблема в тому, що в результаті тих же обстрілів пошкоджено трубопровід, через який ведеться відкачування води, і в тепер рівень рідини в накопичувачі досяг критичної позначки. Дамбу може прорвати в будь-яку хвилину, — попереджає нардеп Дмитро Тимчук.
Якщо дамбу таки прорве, то наслідки будуть фатальні — екологи попереджають про сходження отруйного селевого потоку, утворення токсичних хмар та зараження річки кривий Торець і як наслідок — смерті людей.
Під загрозою екологічної катастрофи в першу чергу саме Новгородське і сусідня Неліпівка — в небезпеці життя 13 тисяч людей.