Зростання «мертвих зон» у Балтійському морі

Картинки по запросу балтийское море

Головною причиною швидкого зростання зон кисневого мінімуму в Балтійському морі стали побутові та сільськогосподарські відходи, що потрапляють в морську воду. До такого висновку прийшли фінські вчені.
Дослідження опубліковане в журналі Biogeosciences, передає Naked Science. «Мертвими зонами» (зонами кисневого мінімуму) називають області водойм, де у воді практично відсутній кисень — через це там майже немає живих організмів. Такі ділянки є в багатьох морях: наприклад, нещодавно вчені розповіли про швидке зростання «мертвої зони» в Оманській затоці.
У Балтійському морі розташовані одні з найбільших зон кисневого мінімуму у світі, зараз їх сумарна площа сягає 70 тисяч км2. Автори нової роботи проаналізували два чотириметрових осадових керна, витягнутих з дна Архіпелагова моря, частини Балтійського моря між Ботнічною і Фінською затоками.
Ці зразки дозволили відновити близько 1,5 тисячі років історії формування відкладень. Дослідники зробили висновок: швидкість втрати кисню за останнє сторіччя непорівняне з темпами попереднього періоду, вона значно збільшилася. «Мертві зони» залишили багато тварин, включаючи деяких молюсків і кільчастих хробаків. При цьому такі порушення впливають і на мешканців сусідніх ділянок моря.