Колонка редактора ЛВ №1

Природа здатна постійно дивувати та вражати світ.
Не так давно ми усі спостерігали за страшними австралійськими пожежами. За невтомною роботою місцевих рятувальників, за тим, як самі жителі, ризикуючи життям, просто виймали з вогню обпечених тварин. Як у екстремальних умовах змінювалися й самі тварини. Наприклад, австралійські вомбати, попри те, що зазвичай дуже агресивно захищають свої хатинки, врятували сотні дрібних тварин, пустивши «погорільців» до себе в глибокі нори.
Проте понад мільярд тварин загинули від пожеж або від пов’язаних з ними причин. І це йдеться лише про ссавців, птахів та рептилій.
…На щастя, готовність природи відновлюватися вражає. З’явилися перші фото того, як вона бере своє на випалених землях Австралії. На обгорілих деревах з’являються нові паростки.
Кажуть, у страшній пожежі все ж знайшли ознаки підпалів, які скоїли люди.
Підпали, забруднення, бездумна господарська діяльність… Вчинки, які вбивають людство, можна перераховувати і перераховувати.
Напевно, людям варто більше задуматися над тим, як і що ми робимо на нашій планеті. Адже природа була і буде, а от чи не витіснять людину розумну інші істоти – це вже питання часу і нашої з вами поведінки. Принаймні деякі спостереження наводять на двозначні думки.
…Нова знахідка вчених дивує і жахає одночасно. За інформацією Reuters, створіння назвали blob – на честь американського фільму жахів 1958 року The Blob. На вигляд воно схоже на гриб жовтого кольору, але поводиться, як тварина.
«Новий живий організм дивує, бо не має мозку, але може навчатися. Якщо з’єднати дві такі істоти, одна може передати іншій свої знання», – розповідає журналістам директор Національного музею природознавства у Парижі Бруно Девід.
У blob немає мозку, рота, шлунка чи очей, але воно може виявити їжу та перетравити її. Також організм може рухатися, хоча не має ніг чи крил. Якщо створіння розрізати, воно відновиться приблизно за дві хвилини. Воно має 720 статей і здатне до регенерації.
Ще одна загадка природи? А скільки і чого ми ще не знаємо?
…Будьмо пильними й бережімо середовище, в якому живемо.