Концентрація вуглекислого газу вперше в історії людства перевищила рівень у 415 ppm

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі вперше в історії людства досягла рівня 415,26 ppm (частин на мільйон).
Про це свідчать дані Океанографічного інституту Скриппс, передає N+1. Це значення, яке було зафіксовано 11 травня, є першим випадком, коли середнє денне значення перевищило 415 ppm. «Середня швидкість зростання концентрації CO2 залишається високою.
У порівнянні з рівнем минулого року збільшення складе, можливо, приблизно три частини на мільйон, у той час як у попередні роки зростання в середньому становило 2,5 ppm. Ймовірно, ми бачимо результат впливу помірного Ель-Ніньо, який накладається на наслідки спалювання викопного палива», — зазначив Ральф Кілінг, директор програми моніторингу CO2 в Інституті Скріппс. Кількість CO2 сильно коливається в залежності від сезону, досягаючи максимуму в північній півкулі навесні й на початку літа.
Однак середньорічна концентрація CO2 стійко зростає. Ще в 2015 році вона подолала поріг у 400 ppm, а в кінці 2018 року Всесвітня метеорологічна організація оголосила, що середньорічна концентрація зросла до 405,5 ppm. Тепер зареєстровано новий рекорд: концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла 415,26 ppm. Читайте також Викиди вуглекислого газу від світової енергетики збільшилися через зростання попиту на енергію «Вперше в історії людства атмосфера нашої планети містить понад 415 ppm CO2.
Не тільки в історії людства, не тільки з моменту винаходу сільського господарства 10 000 років тому. Ще до того, як сучасні люди існували мільйони років тому. Ми не знаємо планету, подібну цій», — написав метеоролог Ерік Холтаус, додає Новий час. Згідно палеокліматичним даним, такий рівень концентрації вуглекислого газу спостерігався близько 3-5 мільйонів років тому, коли на Землі середня глобальна температура була на 2-3 градуси вище, а рівень Світового океану — на 10-20 метрів вище, ніж зараз.
Спалювання викопного палива і деякі інші промислові процеси призводять до викидів в атмосферу парникових газів — через це, як вважають вчені, в останнє сторіччя спостерігається зростання глобальної середньої температури і зміна клімату. Зовсім недавно, в 1910 році, вміст CO2 в атмосфері становив 300 частин на мільйон — вище, ніж було протягом приблизно 800 000 років, — але протягом наступного століття він збільшився ще на 100+ частин на мільйон, оскільки рівні забруднення різко зросли.
Якщо вуглецеве забруднення в нашій атмосфері ставатиме все сильнішим, все більше й більше тепла буде затримуватися на Землі, що зробить майбутнє глобального потепління схожим на щось із далекого минулого планети — сотні мільйонів років тому. Раніше повідомлялося, що забруднення атмосфери Землі в 2019 році прискориться і стане рекордним.