«Кримський титан» призупинив роботу — Херсонська ОДА

За наявною у облдержадміністрації інформацією, ситуація навколо заводу «Кримський титан» нормалізувалася, роботу підприємства призупинено.

Ситуація навколо заводу «Кримський титан» нормалізувалася, за наявною інформацією, роботу підприємства призупинено.
Про це повідомив голова Херсонської обласної держадміністрації (ОДА) Андрій Гордєєв, передає Крим.Реалії. «Станом на сьогодні ситуація нормалізується, оскільки відучора, з десятої ранку, ми не спостерігаємо роботу «Титана».
Труби на ньому не димлять. Також у нас є внутрішня інформація з того боку (з Криму), і ми з ймовірністю 90% можемо припустити, що сьогодні завод стоїть», — сказав голова області. Він нагадав, що на території області проводиться регулярний аналіз повітря, ґрунтів, води, а також овочів і фруктів на предмет зараження.
Ці спостереження також дають привід говорити про стабілізацію ситуації.

Як повідомляв УНІАН, в ніч на 24 серпня на півночі Криму стався викид отруйних хімікатів.
В Армянську і Яни Капу (Красноперекопськ) металеві предмети вкривалися іржею, з дерев опало листя, в повітрі стоїть стійкий запах кислоти, на газонах подекуди лежать мертві птахи. Через забруднення повітря збільшилася кількість звернень жителів до медустанов, в аптеках утворився дефіцит сорбентів і марлевих пов’язок.
За даними української розвідки, погіршення екологічної обстановки на півночі окупованого Криму сталося в результаті влучення снарядів у відстійники хімічних відходів титанового і содового заводів під час військових навчань збройних сил РФ.
6 вересня в Міністерстві охорони здоров’я України запевнили, що рівень концентрації шкідливих речовин у Херсонській області не перевищено, загрози здоров’ю громадян немає. 7 вересня в ряді населених пунктів Херсонської області на адмінкордоні з Кримом було призупинено навчання в школах і дитячих садочках.
Дітей відправили на оздоровлення в табори на Чорноморському узбережжі. Також 7 вересня голова Херсонської ОДА Гордєєв заявив, що «інформація про можливі випари з кислотного накопичувача на кримському заводі «Титанові інвестиції» не підтвердилася. Однак відкритим залишається питання викидів із самого заводу».
У Херсонській ОДА повідомили, що після погіршення екологічної ситуації в установи охорони здоров’я Чаплинського і Каланчацького районів звернулися 23 людини, з них 10 дітей. Відтак ЗМІ повідомили, що завод «Кримський титан» 9 вересня повністю зупинив виробництво.