Крим заполонила сарана з Росії

Сарана потрапила до Криму з Росії / фото УНІАН

Швидше за все, до Криму сарана потрапила з Краснодарського краю Росії.
Осередок азійської перелітної сарани, яка заполонила анексованный Крим, імовірно, розташований у Краснодарському краї Росії, що окупувала півострів. Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії повідомив кандидат біологічних наук, співробітник Інституту зоології Національної академії наук України Григорій Попов.
«Є осередки. Швидше за все, до Криму сарана потрапила з Краснодарського краю Росії, де сарана накопичується роками і тихесенько існує, не підвищуючи чисельності, в гирлах великих річок. Вона здатна долати сотні кілометрів, а 300-400 кілометрів для неї не питання… Головна особливість сарани – вона реагує на будь-які погодні зміни поточного року. У нас є клімат, а є погода, коли ось зараз все відбувається: вона може сильно змінюватися навіть при абсолютно однаковому кліматі. Погода може бути різна в різні сезони», – зауважив Попов.
Фахівець наголосив, що навіть якщо зараз в анексованому Криму нашестя сарани зупинено, є великі ризики, що ситуація повториться наступного року. «Ці величезні зграї, якщо б зграї були маленькими, то цієї проблеми просто не було б. Вони (зграї сарани, – УНІАН.), можуть бути довжиною 100-150 кілометрів… В Африці була остання найбільша спалах сарани в 21 столітті, тоді постраждали економіки декількох держав, кількість зразків сарани у найбільшій кількості досягало 70 мільярдів комах», – розповів Попов.