Львівщина. Запустили восьму сонячну електростанцію

Картинки по запросу сонячна електростанція

У четвер, 3 травня, в селищі міського типу Запитів, що розташоване у Кам’янка-Бузькому районі на Львівщині, відкрили сонячну електростанцію, потужністю 500 кВт. На шести дахах складських приміщень розмістили 1180 сонячних панелей. Це вже восьмий проект альтернативної енергетики такого типу в області. Цей об’єкт обладнали приватне підприємство «Арт-Енерго» і товарно-сировинна фірма «Львівресурси».
«Механізм роботи цієї сонячної електростанції такий же, як і в усіх інших: енергія сонця потрапляє на ультрафіолетові панелі, які виробляють постійний струм. По спеціальних кабелях, що їх називаємо солярними, він передається в перетворювачі енергії. Таким чином робота панелей знизить рівень використання вуглеводневих енергоносіїв під час вироблення електрики», – пояснив менеджер проектів ПП «Арт-Енерго» Роман Шимчак.
У будівництво сонячної електростанції інвестували понад 14 млн грн. Цей проект альтернативної енергетики, як переконують в облдержадміністрації, цьогоріч на Львівщині не останній.
«Загальна потужність усіх сонячних електростанцій області становить майже 28 мегават. Крім того, такі встановлюють і на приватних домогосподарствах. Тому очікуємо відкриття ще чотирьох сонячних електростанцій, а також декількох вітрових», – розповів перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський.
Другу чергу сонячних батарей у селищі Запитів планують запустити до кінця цього року. Кажуть, що її потужність сягатиме вже 800 кВт/год.