Львівщина. Створять національний парк «Бойківщина»

На Львівщині, у Турківському районі, з метою збереження унікальних пралісів буде створено національний природний парк «Бойківщина».
Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України, про це поінформував міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Нагадується, що, згідно з указом президента від 11 квітня, у Турківському районі буде створено національний природний парк загальною площею 12 тис. 240 га.
Як пояснив Семерак, національний природний парк створюється з метою збереження унікальних пралісів лісів, розташованих на цих територіях. «Створюючи нові національні природні парки, Україна поступово наближається до стандартів країн Євросоюзу, де заповідними є близько15-18% територій. В Україні ця цифра, враховуючи підписані президентом укази від 11 квітня, сягає лише близько 7%. Львівщина має унікальну природу, зокрема, старовікові лісі. Зараз ми даємо цим територія природоохоронний статус. Це дозволить посилити екологічний каркас екомережі Карпат та дозволить поєднати природоохоронні території України з мережею Natura 2000 Польщі’, — пояснив Семерак.
Частина територій майбутнього парку — це об’єкти всесвітньої природоохоронної Смарагдової мережі. Це мережа територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття у країнах Європи і деяких країнах Африки, яка діє з 1998 року. Зокрема в районі НПП «Бойківщина» — понад 30 видів рідкісних трав’янистих рослин.
До цього часу на території Львівщини функціонувало 377 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 158,3 тис. га. У 2018 році в області створили 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 189 гектарів. Загалом у 2019 році на Львівщині заплановано створення ще 14 природоохоронних об’єктів площею 12 тис. 469 га.
У прес-служба Мінекології повідомили, що Natura 2000 — мережа охоронних ділянок, центральний елемент в охороні біорізноманіття на території країн-членів Євросоюзу. Елементами цієї мережі є типи природних середовищ (Special Areas of Conservation), рідкісні і такі, що перебувають під загрозою зникнення або руйнування. Мережа охоплює дев’ять біогеографічних регіонів: Альпійський, Атлантичний, Чорноморський, Бореальний, Континентальний, Макаронезійський, Середземноморський, Паннонський та Степовий.
Як повідомляв УНІАН, 11 квітня президент Петро Порошенко підписав низку указів щодо створення та розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.