Любов до землі приростає лісами

Насаджувати і доглядати ліс – в цьому вбачає своє головне покликання майстер лісу Прохорівського лісництва Золотоніського лісгоспу Іван Степанець. «Передусім – охорона свого обходу. Знати межі, дивитися, щоб порядок був у лісі», – говорить чоловік. Дбати про ліс, про природу вчив його ще батько, лісник Петро Степанець.
Любов до землі покликала Івана Степанця навчатися на агронома. У рідному селі Ліпляве підтримали, дали направлення. Повернувшись, відпрацював три роки у місцевому сільгосппідприємстві насіннєводом. Але батьківська стежка вабила молодого чоловіка. Тому як тільки випала нагода, пішов на роботу в лісництво. Їздити доводилося щодня в сусіднє село. Та й узяли його механіком, бо іншої посади не було. Але це все одно робота в лісі.
А за півроку Іван Степанець отримав свій перший обхід у лузі понад Дніпром. Тут довелося освоювати цілину – садити ліс там, де він ніколи не ріс. Адже раніше ці землі щовесни заливала вода. А після того, як звели захисні дамби, з’явилася можливість створити насадження. Зараз цим соснам більше тридцяти років. Це вже справжній красивий молодий ліс, куди часто приїжджають відпочивальники, і серед них сам Іван Петрович: «Там наче затока Дніпра – Криве називається. Це якраз напроти могили Шевченка. Саме в цих місцях він картини писав. У Келеберді навіть пам’ятник такий є». Пізніше цей обхід передали у Ліплявське лісництво. А Івану Степанцю дали інший, яким він пишається не менше: «Тут переді мною на обході працював Микола Федорович Козирко. Він війну пройшов. Довго пропрацював, більше 40 років. То він передав мені свій обхід і сказав, щоб добре доглядав, що найголовніше – виростити ліс».
Скільки лісу посадив власноруч, Іван Степанець точно сказати не може. Але не менше 50 га. Його тішить, що зараз до посадок у Золотоніському лісгоспі особливо відповідальне ставлення й умови створюються для якісної роботи. «Щоб були хороші культури, треба раніше посадити, навіть як трохи лежить снігу, вже починаємо садити, тільки мечем треба пробивати ґрунт. Як рано посадиш і хороший посадматеріал, то діло буде», – ділиться секретами лісівник.
Зараз Іван Степанець працює не лише на своєму обході, але й допомагає іншим – і в догляді, і з посадками. За це його цінує керівництво і шанують колеги. А Іван Петрович говорить, що гарний ліс виростає тоді, коли кожен вкладає в нього і працю, і душу задля спільного блага всіх, хто живе і житиме на цій землі.

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства