«Лісгосп має бути державним»

Микола Ясюк – сільський голова Троянівки Маневицького району, що на Волині, не приховує: співпраця з лісівниками для їхньої громади особливо важлива.

Микола Андрійович працює на посаді голови 17 років, до того був директором школи. Каже, що знає фактично всі тонкощі життя в селі, розуміє потреби людей. Як і значна частина свідомих жителів сіл, чітко розуміє, звідки в бюджеті громади беруться гроші на найнеобхідніше.
– Співпраця з державним підприємством «Городоцьке лісове господарство», загалом з лісівниками, у нас завжди була плідною, – зазначає сільський голова. – Це й спільно відреставровані чи збудовані об’єкти, важливі для всієї громади, реалізовані інфраструктурні проєкти. Зокрема, свого часу було збудовано 70 метрів мосту через річку Стохід. ДП «Городоцьке ЛГ» допомогло лісоматеріалами. Без лісівників ми досі його не зробили б. А цей міст дуже потрібен людям.
Основна допомога від лісгоспу для громади – то наповнення бюджету, робочі місця, яких у селах не так багато. Завдяки чому, каже Микола Ясюк, громада може забезпечити функціонування своїх установ, закладів освіти та позашкілля, будинки культури і все інше.
– Крім того, ми активно розвиваємо туризм. У цьому напрямку теж сприяє ДП «Городоцьке ЛГ». Перш за все, це добротні пункти рекреації, збудовані лісгоспом, – розповідає чоловік. – Не відмовили нам лісівники, коли виникла ідея з розведенням бджіл. Так, спільними зусиллями ми розвиваємо туризм – перш за все, для жителів нашого району, області. Приємно, що приїздять також іноземні делегації.
Одна з ділянок роботи сільської ради – це опіка над незахищеними верствами населення. Чи то учасники бойових дій на сході нашої країни, чи одинокі, чи пристарілі жителі села – не обходиться без сприяння лісгоспу, каже Микола Ясюк. Адже цим категоріям потрібне забезпечення дровами паливними (Маневицький район не газифікований узагалі).
– У громаді, що географічно розташована серед лісових масивів, які ж іще можуть бути надходження в бюджет, як не від лісівників? Лісгосп має бути державним. І мусить мати можливості розвиватися – тоді у громади буде бюджет, – робить висновки сільський голова.
Анна ЛУДКОВСЬКА
Фото автора

ЛВ №6 2019р.