ЛІСОВА КРАСУНЯ З ВОЛИНІ

Волинські ялинки вже традиційно прикрашатимуть оселі тисяч українців. Лісівники готуються до свят завчасно і заздалегідь дбають про те, щоб кожен охочий зміг обрати головний атрибут Нового року та Різдва на власний смак.

Цього року в державних лісогосподарських підприємствах Волинського ОУЛМГ спеціально для продажу у святковий період виростили 142 тисячі новорічних деревець. План реалізації – 70 тисяч.
«Вирубування святкових деревець не завдає жодної шкоди природі. Адже хвойні, призначення яких дарувати в домі свято, лісівники вирощують на спеціальних плантаціях. Таких у нашій області створено 246 гектарів», – повідомляє пресслужба Волинського ОУЛМГ.
Ці ділянки не входять у лісові культури на площах лісових земель. На сьогодні на цих плантаціях – близько мільйона новорічних дерев різного віку.
Заготівлю новорічних деревець проводять, враховуючи заявки торговельних організацій та споживачів.
«Аби даремно не зрубувати ялин та сосон, кількість порубок плануємо залежно від попиту: продали, нарубали ще, – каже головний лісничий ДП «Любомльське ЛГ» Василь Романюк. – Цього року запланували реалізувати три тисячі новорічних дерев. Думаю, план виконаємо. Більш як дві тисячі вже продали. Маємо не тільки місцевих покупців. Наші ялинки вже поїхали до Чернігова, Одеси, Маріуполя. Цього року як ніколи хвойні жовтіють, тому дуже добре дивимося на якість дерева. Найбільше популярні деревця заввишки 1,5-2 метри. Найкращий вік для новорічної ялинки – 6-7 років. Ціни ставимо невисокі – від 60 гривень за метр ялини чи сосни. На Миколая вже запрацюють ялинкові ярмарки. Як і зазвичай, у Любомлі вони розташовані біля приміщень лісгоспу та райдержадміністрації. Думаю, новорічних красунь вистачить усім».
Громадяни можуть купувати ялинки безпосередньо в державних лісгоспах. Це значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Окрім того, лісгоспи організовуватимуть роздрібну торгівлю ялинками на торгових точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів та інших населених пунктів.
«За 4-5 днів до Нового року у центрі Турійська та Лукова запрацюють святкові ярмарки із свіжими ялинками та соснами, – розповідає головний лісничий ДП «Турійське ЛГ» Роман Колісник. – Для того, аби повністю забезпечити святковим атрибутом усіх охочих, кожне лісництво Турійського лісгоспу має спеціальні плантації новорічних дерев. Загалом це 12 гектарів. Найбільший попит у місцевого населення має сосна. Та й інші регіони полюбляють саме це хвойне дерево. Цього року з нашими святковими деревами Новий рік зустрічатимуть в Одесі, Миколаєві, Запоріжжі. Туди вже поїхало півтори тисячі турійських сосон. Ще на стільки ж маємо замовлення від волинських громад».
Для того, щоб волиняни без проблем мали змогу придбати новорічне деревце, на кожному підприємстві призначено людину, відповідальну за реалізацію новорічних ялинок. На сайті ВОУЛМГ створено відповідну рубрику, де розміщено список контактів осіб, відповідальних за реалізацію святкових деревець.
Крім того, державні лісогосподарські підприємства пропонують хвойну красуню в горщику.
Купуючи новорічне дерево, не забувайте, що на кожному з них має бути прикріплена спеціальна етикетка зі штрих-кодом, що є підтвердженням легальності заготівлі новорічної ялинки та вказує на правомірність її реалізації. Тож слідкуйте за тим, аби ваші кошти не пішли шахраям, а поповнили скарбницю держави і спрацювали на вирощування лісу та догляд за ним.
Лісівники Волині бажають усім, аби свята принесли лише гарний настрій та затишок у ваші оселі.
Оксана ЧУРИЛО
Фото автора

ЛВ №6 2019р.