Лісівник — звучить гордо


Хто би що не казав, бути ЛІСІВНИКОМ нині престижно. Особливо на Волині, де лише за приналежність до цієї професії критикують, стежать за кожним кроком навіть звичайного майстра лісу і водночас поважають, часто звертаються з проханнями про допомогу та в багатьох питаннях ставлять у приклад і намагаються дотягнутися до такого ж рівня.Професія лісівника на Волині асоціюється з достойною зарплатнею, соціальним та профспілковим захистом.
Але є одне «але». Щоб усе це отримати, треба стати… справді ЛІСІВНИКОМ.
Лісове господарство потребує цілого комплексу робіт за різними напрямами, для якісного виконання яких потрібні фахівці, котрі розуміються і відчувають ліс.
Тому розмови про майбутнє лісу будуть порожніми балачками, якщо кожен керівник державного лісогосподарського підприємств, кожного підрозділу не приділятиме належної уваги питанням виховання достойного кадрового резерву.
На щастя, на Волині це питання вирішується комплексно. Тут є усі можливості: діє Шацький лісовий коледж імені Валентина Сулька. За останні десять років ряди волинських лісівників поповнили понад 600 випускників цього навчального закладу. Студенти шацького коледжу є частими гостями на державних лісогосподарських підприємствах, що в підпорядкуванні Волинського ОУЛМГ, не лише як спостерігачі, а й як помічники та практиканти.
На базі двох вищих навчальних закладів – СНУ ім. Лесі Українки та Луцького національного технічного університету – є спеціалізовані факультети.
Волинські лісівники мають можливість проходити стажування, підвищувати кваліфікацію.
Нещодавно у Волинському ОУЛМГ відбувся навчальний семінар для працівників кадрових служб. Зважаючи на те, що стародавнє прокляття «Щоб ти жив в епоху змін», торкнулося нас не на жарт і все, що відбувається сьогодні не лише в Україні, а й у світі, складно назвати стабільною ситуацією, подібні заходи вирішили зробити традиційними.
Тим більше, відповідно до стандартів Європейського союзу, людина, яка працює на підприємстві, має щороку підвищувати свою кваліфікацію.
Так, працівники волинського лісу проходять відповідні навчання в Українському центрі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства Укрцентркадриліс. Зокрема станом на сьогодні, у 2017 році вже підвищило кваліфікацію 77 осіб, що становить 100% від плану.
І така робота – не задля статистики, не заради самого факту. Це, перш за все, якість і безпека праці. А отже – результативність, яка безпосередньо відображається на економічному становищі підприємств.
Начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко, котрий сам є молодим фахівцем, присвятив роботі в лісі все своє свідоме життя і відповідно – пройшов усі щаблі кар’єрного росту, завжди повторює: «Лісівник – це ще й відповідальність. Наша робота сьогодні під пильним контролем громадськості. Ми робимо все, щоб волиняни знали як плюси, так і мінуси нашої праці, бо не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Та саме від кожного лісівника, і майбутнього в тому числі, залежить, наскільки нашу працю поважатимуть. Професія лісовода вимагає не тільки любові, знань, а й часу. Постійної віддачі. Цілодобово, помісячно, роками. Без вихідних і відпусток. Раз і на все життя».
Не секрет ні для кого: знайти хорошого працівника непросто. Тим більше у галузі, де робота є досить специфічною. Тут звичайне навчання за шкільною партою чи студентською лавою не стане визначальним. Бо дитина, яка виросла у місті або далека від природи, не піде працювати у ліс. Саме тому лісівники готують собі достойну зміну ще зі шкільних років і приділяють цьому чимало уваги та сил.
Світлана ДУМСЬКА
«Лісовий Вісник» № 7-8 2017.