ЛІС ТУТ МАЄ ОСОБЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ


«Найбільший ворог – вогонь, у пріоритеті – люди», – таких принципів дотримуються у державному підприємстві «Камінь- Каширське лісове господарство», що в структурі Волинського ОУЛМГ. І цьому є аргументоване пояснення.
Директор підприємства В’ячеслав Кузьмич, розповідаючи про роботу очолюваного колективу, одразу наголошує: «Для нашого району ліс має особливе значення. Люди з нього живуть. Споконвіку виховують дітей у розумінні, що багатство лісу не лише в екології, а й способі виживання місцевого населення. Тому до лісу стільки уваги. Тому стільки дискусій, розмов і навіть штучних скандалів. Нерідко це навіть заважає щоденній роботі. Але водночас не дозволяє забувати: держава довірила нам стратегічний ресурс. Розуміючи цю важливість, ми зобов’язані і зробимо все, щоб це багатство було і в найближчі століття. Бо ж ліс – то не сьогодні і не завтра. Це – для століть».
Цього року у ДП «Камінь-Каширське ЛГ» посадили нового лісу на площі 157 га. Сприяння природному поновленню зроблено на площі 180 га; доглядів за лісовими культурами проведено на площі 459,5 га. На лісовідновні роботи підприємство витратило 892,9 тис. грн зароблених коштів.
Завдяки розумінню того, що найбільший ворог лісу – вогонь, тут особливу увагу приділяють охороні і захисту масивів від пожеж.
«Крім основних заходів, створення зон рекреації та протипожежної техніки, наше підприємство одним із перших подбало про сучасні системи відеоспостереження – протягом 2016-2017 років у Добренському та Велико-Обзирському лісництвах встановлено сучасну систему відеонагляду за лісовими масивами. Чіткість зображення ідеальна навіть уночі», – розповідає В’ячеслав Петрович.
Для забезпечення культурного і безпечного відпочинку людей у лісі камінь-каширські лісівники провели повний благоустрій рекреаційних ділянок (на суму 218,3 тис. грн).
«Усі, хто відпочиває тут, думаю, відчувають реальну турботу про них із боку лісівників», – зазначає В’ячеслав Кузьмич.
Підприємство вже традиційно займає лідерські позиції по сплаті податків у районі. Лише за 6 місяців року, що минає, лісгоспом було сплачено коштів на загальну суму 3 млн 615 тис. грн та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 1 млн 745 тис. грн.
Заробити такі кошти у лісовій галузі можна лише шляхом ведення господарювання раціонально. Це означає, що деревина ділиться на сортименти особливо ретельно. Тим більше зараз, коли сосна стрімко, швидко і масово гине через дію шкідників. А саме ця деревина є переважаючою на території району.
Та підприємству вдається не лише вчасно сплачувати податки, а й підвищувати заробітну плату працівникам. У лісгоспі працює 177 людей. Вони вклали у вище озвучені цифри велику частину своїх зусиль.
«Ми постійно намагаємося компенсувати відданість працівників своїй роботі достойним рівнем заробітної плати. Так, за І півріччя 2017-го середня заробітна плата по підприємству трималася на рівні 7560 грн. Такого рівня нам вдалося досягти завдяки виплатам за вислугу років, преміям, компенсації на харчування та іншим доплатам та надбавкам, передбаченим колективним договором».
Велика увага тут приділяється соціальному захисту та підтримці працівників. Лісова галузь – одна з небагатьох, де вдалося втримати справді дієву профспілку. Протягом року коштом підприємства вже вдалося оздоровити 20 працівників із сім’ями. Крім того, 9 діток шкільного віку провели частину літніх канікул на оздоровчій базі «Світязь» і оздоровчому таборі «Волинська Січ».
Не забуває лісгосп про учасників АТО, а також їхні родини. Цього року до Дня захисника Вітчизни їх особисто відвідали і вручили грошову допомогу – як маленьку вдячність за подвиг синів. «Також ми маємо, можна сказати, підшефну родину Склезів Анатолія Панасовича та Катерини Федорівни, якій із нагоди різних свят стараємося висловити свою повагу за їхню найбільшу жертву – втрату сина», – розповідає директор.
Не можна оминути увагою ще один важливий факт. Про це у лісгоспі розповідають із особливою гордістю. Тут уже багато років діє шкільне лісництво, яке складається із учнів Добренської школи. Цих дітей камінь-каширські лісівники постійно залучають до різних заходів, конкурсів, акцій. Тут щиро пишаються, що їхнє шкільне лісництво визнано кращим в області і ці діти гідно представили лісгосп та Волинь на загальнодержавному рівні.
Це, безперечно, найкращий показник.
Світлана ГАВРИЛЮК
«ЛВ» №7-8. 2017