Ліс у смартфоні

Що таке ліс у сматфоні? Чи реально, маючи лише гаджет, відслідковувати події, які відбуваються в лісі?
Як повідомляє пресслужба Держлісагентства України, тепер будь-хто може зайти з комп’ютера чи телефона на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема можна обрати потрібну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення. У загальному переліку можна обрати «Переглянути» та детально ознайомитися з тим чи тим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн-карті.
Наразі в пілотному режимі запущено проєкт e-реєстру заготівлі деревини та онлайн карту рубок, яка поширюється на 12 областей – Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську, Закарпатську, Житомирську, Сумську, Миколаївську, Вінницьку, Херсонську та Новоайдарське лісове господарство Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства.
На фінальній стадії розробки наразі перебуває запуск реєстру лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав.
Головне завдання – зробити на сайті більш доступною та інформативною функцію перегляду лісорубних квитків усіх лісогосподарських підприємств, які входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів.
Як це працює?
Якщо, гуляючи лісом, ви бачите рубку дерев і хочете перевірити її законність, то вам потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта». У вашому телефоні має бути ввімкнена геолокація. Тоді на онлайн-карті автоматично визначиться ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток.
Якщо на карті
лісорубного квитка немає,
а рубка у лісі відбувається
Вам потрібно або звернутися до лісництва чи лісгоспу, на території якого перебуваєте, та повідомити про рубку, яка не відображена на карті, або викликати поліцію за номером 102.
Весь перелік лісорубних квитків у форматі PDF доступний на сайті у рубриці «Витяг з реєстру».
Щось не так?
Якщо ви помітили недоліки, просимо надавати пропозиції з удосконалення роботи сайта до державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» у рубриці «Підтримка».

Міністр енергетики та навколишнього середовища Олексій Оржель на брифінгу щодо змін у сфері енергетики і екології зауважив: «Ми відкриваємо всю інформацію у рамках екології, реєстрів та інформуємо кожного суб’єкта господарювання, кожного українця. Що означає ліс в смартфоні? Насправді це звучить просто, але є більш складним. Більше того, напрацьовано відповідний законопроєкт, його погоджено в уряді, це об’єднання всіх реєстрів».
За його словами, раніше в Україні зловживали тим, що реєстр надр і лісів не був однаковим у електронному і друкованому вигляді.
«Ми об’єднуємо всі реєстри. На публічній кадастровій карті вже є інформація щодо лісів, щодо водних ресурсів. Більше того, в майбутньому ми викладемо на єдиний ресурс і буде 100% відповідність всіх координат по кожному лісу. На кадастрову карту хочемо покласти всі інженерні коридори. Всі мережі, дані – це генеральні плани та детальні плани територій. Кожен, хто зайде на цей єдиний ресурс, може онлайн побачити, що значить земельна ділянка, який є доступ до інфраструктури, які є ресурси на цій земельній ділянці», – каже Оржель.
Міністр підкреслив, що реєстр потрібен перед запуском земельної реформи, щоб усі розуміли, скільки реально коштує конкретний шмат землі в Україні.
Наш кор.

ЛВ №6 2019р.