Музей лісу і сплаву повернуто у державну власність

64410404

Повернення у власність  Мінприроди унікальної природної пам’ятки, яка  перебуває  на межі знищення, дасть можливість врятувати її від руйнування.
5 жовтня 2016 року  Міжгірський районний суд Закарпатської області ухвалив рішення на користь Національного природного парку «Синевир» щодо  незаконного відчуження Музею лісу і сплаву від Мінекології й створення на його базі КП «Міжгірське БТІ».
Своїм рішенням  суд повністю задовольнив позов НПП «Синевир», скасувавши  незаконне рішення Синевирської сільської  ради щодо видачі свідоцтва на право власності на комплекс будівель Музею лісу і сплаву Закарпатській обласній раді. Міжгірський районний суд скасував  свідоцтво на право власності та державну реєстрації про спільну комунальну власність.
У 2008 році  Музей рішенням Закарпатської обласної ради  був відчужений  від НПП «Синевир» і включений до переліку об’єктів  майна спільної власності територіальних громад.
Після набуття  постановою чинності належні правовстановлюючі документи на Музей лісу і сплаву за Мінекології та НПП «Синевир» будуть оформлені згідно  з чинним  законодавством.
Нагадаємо, що  23 серпня 2016 року Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  відвідав НПП «Синевир», де оглянув єдиний в Європі Музей лісу і сплаву. Подібний є лише в Канаді. Тоді Остап Семерак спільно із головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем прийняв рішення відродити  Музей, який досить сильно постраждав у результаті паводків  і сьогодні потребує  реконструкції.
Наразі перший крок зроблено.  Музей повернуто у власність Національного природного парку «Синевир».

За матерiалами: www.menr.gov.ua