Міністерство екології ініціює заборону на використання диких тварин у цирках та запровадження адміністративної відповідальності за такі дії.
Про це повідомив голова відомства Остап Семерак на своїй сторінці у Facebook. «Як міністр екології, вважаю неприйнятним таке використання тварин та виступаю проти популяризації в суспільстві жорстокого поводження з ними. Відповідні норми містяться у проекті закону, який ми подали на розгляд КМ», – зазначив Семерак.
Упродовж останніх років у Верховній Раді зареєстрували низку законопроектів щодо захисту тварин. Зокрема, проект №5283 передбачає заборону використання тварин у пересувних цирках. Уже понад два роки комітет не надає висновки щодо цього документа. На початку 2017 року в Україні розглядали законопроект, який повністю б заборонив виступи тварин у цирках через знущання над ними, передає радіо Свобода.
Тоді дресирувальники і багато власників цирків були незадоволені ініціативою і заявили, що не скрізь із тваринами поводяться жорстоко. Офіційно виступи диких тварин у цирках повністю заборонені в Австрії, Нідерландах, Бельгії, Великобританії, кількох містах Німеччини. А у Болівії, Греції, Данії заборонені циркові виступи і диких, і свійських тварин.