Міністр екології закликав відмовитися від пластикового посуду і пакетів

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак закликав українців відмовитися від використання пластикового посуду, пакетів й упаковок на час Великого посту, який триватиме до 27 квітня 2019 року.
Про це він написав на свій сторінці у Facebook. «Ставте хештег #giveupplasticforlent, якщо готові приєднатися до Сhallenge # Великий_Піст_без_пластіку. Ця ідея належить церквам Великої Британії і США», — зазначив він. За словами міністра, британські й американські священики закликали парафіян упродовж Великого посту не лише обмежувати себе в їжі і напоях, а й відмовитися від пластикових побутових виробів.
«Місцеві священики закликали парафіян упродовж Великого посту не лише обмежувати себе в їжі та напоях, а й відмовитися від одноразового посуду з пластику, уникати надмірного використання пластикових пакетів і упаковок. Як на мене, гарна ідея і досить екологічний виклик», — написав він. Як пояснив міністр, українські церкви також щорічно виходять з екологічними ініціативами.
«Знаю, що багато наших громадян завдяки церковним настановам в останні роки поступово відмовляються від використання пластикових квітів.
На жаль, повністю ще не відмовилися, але пласт зрушено», — зазначив Семерак. При цьому міністр екології наголосив, що сподівається на допомогу церковних громад у просвітництві громадян про захист екології. «Насправді це надзвичайно важлива просвітницька робота — я щиро вдячний усім причетним і сподіваюся, що й цього року церква нам допоможе з екологічною освітою», — уточнив він.
Як повідомляв УНІАН, наприкінці січня понад 50 народних депутатів внесли у Верховну Раду проект закону «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в громадському обороті», яким пропонується суттєво обмежити реалізацію легких пластикових пакетів. Документом передбачається заборонити реалізацію в магазинах, павільйонах й інших об’єктах роздрібної торгівлі надлегких і легких пластикових пакетів, за винятком надлегких пластикових пакетів, що біологічно розпадаються і призначені для пакування свіжого м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів.
Крім того, проектом передбачається обов’язкове маркування пластикових пакетів. Автори законопроекту пояснюють, що таке рішення викликане загрозою глобальної екологічної катастрофи, пов’язаної з використанням людьми пластика. Розкладання пластикових пакетів становить понад 100 років.
Утилізація пластика ускладнена, оскільки при його спалюванні виділяється велика кількість бісфенолу-А (BPA), який є токсичною речовиною, що викликає онкологічні захворювання і негативно впливає на репродуктивну функцію й імунну систему.