Міністр екології заявив про неправильний розподіл коштів з екологічного податку

Механізм розподілу, чинного екоподатку вимагає перегляду, так як він не спрямовується безпосередньо на екологічні цілі, про це заявили учасники глобального економічного форуму за підтримки ООН, який відбувся в Києві, повідомляє «5 канал».
Так, за словами міністра навколишнього середовища Остапа Семерака, велика частина коштів екологічного податку йде не на екологію, а на інші цілі. «Сьогодні в Україні 45 відсотків коштів, які сплачуються від екологічного податку, йдуть у загальний фонд бюджету.
А далі ті люди, які приймають рішення про те, як ділиться загальний фонд бюджету, направляють ці кошти на освіту, на охорону здоров’я, на навколишнє середовище, на будівництво доріг тощо. Це неправильно», – заявив Семерак.
Як повідомлялося раніше, у Верховній Раді вже зареєстровано нові законодавчі ініціативи, які позитивно оцінює бізнес. Читайте також 75% надходжень від екологічного податку йдуть у невідомому напрямку — нардеп Так за словами начальника управління з охорони навколишнього середовища компанії «Метінвест» Владислава Варнавського реформа екоподатку дозволить зробити екологічний податок дійсно ефективним.  
 «Законопроекти досить прості, і вони пропонують використовувати до 70 відсотків екологічного податку на екологічні проекти підприємств. Тобто, підприємство приймає рішення про те, що воно буде реалізувати проект, інвестує власні кошти, і коли проект завершений, вже підписані документи про введення в експлуатацію, підприємство залишає в своєму розпорядженні ту частину екоподатку, яка може покрити ці витрати», – заявив Варнавский.                            
Раніше, міжнародна компанія «АрселорМіттал Кривий Ріг» заявила, що незважаючи на те, що платежі по екологічному податку ростуть, вони не використовуються в Україні на природоохоронні цілі. При, цьому велика частина коштів надходить до державного бюджету, а не до місцевого, і витрачається на що завгодно, але тільки не на екологію.
Необхідно змінити механізм розподілу і використання цих коштів, а також стимулювати підприємства вкладати гроші в поліпшення навколишнього середовища, вважає фінансовий директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Сергій Плічко.