Україна лідирує серед пострадянських держав у рейтингу рівня екологічності країн світу. Про це свідчать результати дослідження німецьких екологічних організацій Germanwatch і NewClimate Institute, опублікованого сьогодні, повідомляє Deutsche Welle. На перших місцях у рейтингу — Швеція, Марокко і Литва.
Всі три країни набрали понад 70 із 100 пунктів, які враховують такі фактори, як вихлоп газів, що створюють парниковий ефект, використання відновлюваних джерел енергії, споживання електроенергії та загальний рівень активності в рамках національної і міжнародної кліматичної політики. При цьому лідер рейтингу Швеція (76,28 пункту) опинилась лише на четвертій сходинці, тому що в топ-3 не увійшла жодна з країн, оскільки, на думку експертів, вони «не докладають достатніх зусиль для запобігання небезпечній зміні клімату».
При складанні рейтингу враховувалися дані 56 країн, а також в цілому Євросоюз, який, у свою чергу, піднявся на п’ять позицій порівняно з минулим роком, опинившись на 16-му місці з показником 60,65 пункту.
Серед пострадянських держав у рейтингу лідирує Україна, яка покращила свій показник на дві позиції і зайняла 18-е місце (60,09 пункту). Завдяки низькому рівню викидів парникових газів і споживання енергії України водночас опинилася на першому рядку в категорії країн із середнім рівнем екологічності. Однак експерти відзначають, що це пов’язано більшою мірою з економічною кризою, викликаною, зокрема, військовим конфліктом. Німеччина з показником 55,18 пункту зайняла 27-е місце, опустившись на п’ять позицій порівняно з торішнім рейтингом.
Хоча в останні п’ять років ФРН збільшила частку відновлюваних джерел енергії в енергетиці, вона залишається одним із найбільших споживачів бурого вугілля як палива, відзначають експерти. У свою чергу Росія опинилася в останній десятці — серед країн з дуже низьким рівнем екологічності. Зайнявши 52-е місце з показником 37,59 пункту, РФ піднялася порівняно з минулим роком лише на одну позицію. Опублікування доповіді приурочено до конференції ООН з питань захисту клімату, на якій вона також була презентована.
Конференція проходить в польському місті Катовіце з 3 по 14 грудня, її головні теми — стримування глобального потепління і адаптація до зміни клімату. Як повідомляв УНІАН, раніше Мінприроди склало рейтинг найбільших ворогів екології серед українських підприємств. Найбільш безжальними забруднювачами довкілля України є «Київводоканал», «Арселор Міттал Кривий Ріг» і «Північний гірничо-збагачувальний комбінат».