«Нафтогаз» хоче зайнятися відновлюваною енергетикою

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» планує зайнятися відновлюваною енергетикою і створить для цього окремий дивізіон.
Про це глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв повідомив в ефірі одного з українських телеканалів, відповідаючи на питання журналіста про корпоративне переформатування компанії. «Буде дивізіон поновлюваних джерел енергії. Ми вважаємо, що є величезний потенціал», — сказав Коболєв.
Він повідомив, що також будуть створені дивізіони нафти, газу, підземних сховищ і транспортування газу. Відкритим залишається питання про створення дивізіону енергоефективності. «Ми ще не вирішили, чи буде дивізіон енергоефективності окремо, чи він буде частиною дивізіону газу», — зазначив він.
Як повідомляв УНІАН, у 2018 році в Україні введено в експлуатацію 742,5 МВт потужностей, що генерують енергію з відновлюваних джерел, що в 2,8 рази перевищує обсяг потужностей, введених за попередній рік. Головним механізмом для стимулювання розвитку такої енергетики в Україні є «зелені» тарифи – спеціально високі (вище, ніж у інших видів генерації), затверджені законом, ціни на електроенергію, яка виробляється з відновлюваних джерел.
Довідка УНІАН. НАК «Нафтогаз України» – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають близько 90% газу і нафти в країні. НАК займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, їх транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через власну мережу АЗС.