На гостинах у Маневицьких лісівників

Цьогорічний День працівника лісу став не тільки професійним святом, яке відзначали у лісівничих колективах, а й днем відпочинку та радості для цілих громад.

У кожному куточку Волині грала музика, співали, пригощали лісовим чаєм та кулешем. А ще організовували ігри та майстер-класи для дітей, флешмоби для дорослих, працювали виставкові зони. Нагороджували найкращих, вшановували ветеранів, зустрічалися, веселилися, згадували та вітали.
Приміром, у Маневичах, куди завітав «ЛВ», разом День працівника лісу святкували і організовували дійство для громади працівники «Маневицького ЛГ», «Городоцького ЛГ», «Колківського ЛГ», «Поліського ЛГ», а також колективи Черемського природного заповідника і радіологічної лабораторії.
…На площі перед районним будинком культури гамірно. Окрім лісівників, збираються жителі Маневичів та сусідніх сіл. Ті, хто вирішив розділити свято із тими, кого поважають.
У наметах промовисто представлена робота державних лісогосподарських підприємств. У районному будинку культури – виставка з інформаційними стендами, фотографіями про роботу працівників лісової галузі, презентації шкільних лісництв. Тут і вироби з соломи, і куточок бджільництва, і майстер-клас із майстрування дерев’яної іграшки та різьби по дереву, виготовлення годівничок, вироби з моху.
Свої навчальні заклади презентували Маневицький професійний ліцей та Колківське вище професійне училище. А у профорієнтаційній зоні Маневицького районного центру зай­нятості можна було пройти тестування на визначення майбутньої професії.
Привітати працівників лісу прийшли голова районної державної адміністрації Андрій Линдюк, голова районної ради Анатолій Мельник, головний лісничий Волинського ОУЛМГ Руслан Войцеховський, голова обкому профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.
Звертаючись і до лісівників, і до громади, Роман Войцеховський зауважив: «Маневиччина по праву пишається своїми лісовими багатствами та лісівниками – людьми, які люб­лять ліс, працюють віддано і професійно. Сьогодні лісова галузь переживає нелегкі часи. Але ми впевнено дивимося в майбутнє, віримо в те, що всі негаразди буде подолано, що до людей лісівничої справи буде краще ставлення, що можновладці звернуть більше уваги на питання лісової галузі. Знаю, що серед прос­тих людей маємо підтримку, і хочу вас запевнити, що в цей непростий для країни час лісівники також не підведуть вас. Дякую, що прийшли розділити з нами це свято».
Голова райдержадміністрації Андрій Линдюк у вітальному слові сказав: «Мій дід понад 40 років пропрацював лісівником, це свято й нашої сім’ї також. Я дякую за вашу працю, бо вже сьогодні можу сказати точно: добробут району залежить від праці лісівників. За вісім місяців ви реалізували продукції на понад 300 мільйонів гривень. А чотири державні підприємства сплатили податкових платежів та єдиного соціального внеску на більш як 60 мільйонів. Це понад сорок відсотків усіх податкових платежів району. Лісівники дуже багато роблять для громад. А відтак сільські ради Маневиччини фактично задали тон цілій області – встановили мінімальну ставку податку за землю, з розумінням поставившись до лісівників і їхніх питань. Перш за все – це вдячність за вашу роботу».
Вітання сипалися, немов із рогу достатку. Понад сотня працівників лісового господарства отримали заслужені нагороди.
…Для лісівників та гостей свята співав переможець п’ятого сезону телепроекту «Шанс» та телепроекту «Голос країни-2» Павло Табаков, а також колектив районного будинку культури і учасники художньої самодіяльності району.
Оксана ЧУРИЛО
Фото автора

«ЛВ» №9-10 2018р.