Неефективне використання коштів екологічного податку

За словами О. Семерака, 2 млрд грн., які залишаються в загальному фонді бюджету, йдуть в Міністерство фінансів і розподіляються на різні цілі, в тому числі не мають відношення до екології.

Кошти, зібрані з підприємств у результаті справляння екологічного податку, сьогодні витрачаються неефективно. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, виступаючи на прес-конференції 24 вересня, повідомляє «Мінпром».
«На жаль, поки ці кошти спрямовуються на що-небудь інше, а не на природоохоронні заходи», – сказав він. Міністр зазначив, що у поточному році буде зібрано близько 4 млрд грн. екологічного податку, а в проекті держбюджету на 2019 рік передбачено його збільшення.
При цьому 45% зібраних коштів залишається на місцях, але їх використання органами місцевого самоврядування також викликає запитання. За словами О. Семерака, 2 млрд грн., які залишаються в загальному фонді бюджету, йдуть в Міністерство фінансів і розподіляються на різні цілі, в тому числі не мають відношення до екології.
«У цьому році Міністерством екології було заплановано 342 млн грн. (на природоохоронні заходи). А на боротьбу з шкідливим впливом річок, якщо не помиляюся, – 192 млн грн. Інші засоби були спрямовані на заходи, які дуже побічно відносяться до питань охорони навколишнього середовища», – підкреслив він.