Не «спалюйте» зайві кошти!

У тому, що використання твердопаливних котлів вигідне для нашої області, переконувати не доводиться. Головні їх переваги – найдешевший з усіх видів палива, що його отримують із відновлювального ресурсу. Крім того, це – екологічність, високий ККД та низькі експлуатаційні витрати.

Навіть у період, коли Волинь масово газифікувалася, лісгоспи забезпечували свою діяльність звичним перевіреним і головне – найбільш економічно вигідним способом.
Усі виробничі та адміністративні приміщення державних лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ обігріваються твердопаливними котлами. Лише на дровах паливних, кускових відходах, тирсі та пелетах для теп­лозабезпечення виробничих і адміністративних приміщень держ­лісгоспів працює 91 котел різної потужності.
На Волині до давнього перевіреного методу опалення останніми роками повернулася значна кількість домогосподарств, закладів соціальної сфери та бюджетних установ. Щомісячний об’єм реалізації дров паливних держлісгоспами області для цих категорій становить 7-8 тис. м3.
Економічну перевагу вже відчули і приватні підприємства Волині. Представники великого та малого бізнесу щомісяця купують у держ­лісгоспів в середньому 2 тис. м3 сировини для опалення.
Не виняток – заклади комунальної сфери. У районних центрах та містах обласного значення підприємства, що забезпечують централізовану подачу тепла населенню, щороку нарощують відсоток отримання енергії від спалювання тріски технологічної та дров паливних. Щомісячний об’єм постачання держлісгоспами області сировини для опалення таким закладам – 4-5 тис. м3.
«Один із прикладів – Володимир-Волинське підприємство теплових мереж «Володимир-Волинськтеплокомуненерго». Тут поступово переходять на твердопаливні котли. Паливом, яке купують у місцевому лісгоспі, вже не перший рік повністю обігрівають районну лікарню, школи, житлові багатоквартирні будинки.
З 1 грудня державні лісогосподарські підприємства області здійс­нюють постачання тріски технологічної для ДКП «Луцьк­тепло». Щодобовий об’єм поставки становитиме в межах 180-200 насипних м3.
Загалом держлісгоспи щомісяця реалізовують споживачам 4,5 тис. м3 тріски технологічної», – повідомляють у пресслужбі Волинського ОУЛМГ.
Проте потенціал держлісгоспів у цьому напрямку аж ніяк не вичерпаний. Річний обсяг дров’яної деревини та відходів переробки як ресурсу твердого палива по Волинському ОУЛМГ загалом становить 483,1 тис. м3.
За підрахунками, 1 м3 дров заміщає орієнтовно 208 м3 природного газу. У грошовому еквіваленті тверде паливо у 3,5 раза дешевше від природного газу. Тобто наявним потенціалом підвідомчі Волинському ОУЛМГ підприємства можуть замістити в межах 100,5 млн м3 газу.
Тож і в населення, і в бюджетних установ, і у представників приватного бізнесу ще є можливість опинитися у переліку тих, хто не «спалює» зайві кошти.
Пресслужба ВОУЛМГ нагадує: щодо придбання дров та інших видів палива ви можете звернутися безпосередньо в найближчий лісгосп.

ЛВ №6 2019р.