Новий вольєр у гущанських лісах

У державних лісогорсподарських підприємствах Волині активно розвивають вольєрне господарство. Крім заготівлі кормів, будівництва біотехнічних споруд, охорони від браконьєрства та інших необхідних заходів, волинські лісівники будують вольєри для копитних тварин і птахів. Це європейська практика. Доведено: вона дає результати. Зокрема на території Гущанського лісництва ДП «Прибузьке лісове господарство» збудовано вольєр площею 4,8 га для напіввільного утримання диких кабанів. На території вольєру місцеві лісівники створили весь комплекс біотехнічних споруд, щоб тварини вдало адаптувалися до нових умов проживання.
Ведення мисливського господарства – дуже клопітка справа. Особливо у холодну пору року догляд за тваринами потребує багато зусиль та турботи. Перш за все – постійної підгодівлі. Лісівники протягом року заготовляють корми, систематично підгодовують диких кабанів зерновими та коренеплодами. Для цього заготовлено жолуді, каштани, кормові віники та закуплено сіль для тварин.
Зокрема цього року запаси ДП «Прибузьке лісове господарство» такі: заготовлено сіна – 1200 кг, кормових віників – 2500 штук, придбано 2 тонни кукурудзи та 3 тонни коренеплодів. Постійно викладають сіль у солонці.
Всередині вольєра є підгодівельні майданчики для звірів, у які двічі на день насипають їжу – по 20 кг зерна та коренеплодів (картопля, буряк, навіть диня).
Лісівники клопітливо та бережно ставляться до лісових мешканців, адже розуміють, що на території України через поширення африканської чуми поголів’я диких свиней впало до мінімуму.

Світлана ЖИПА