Нові дороги від волинських лісівників

Дороги – чи не найболючіше питання у всі часи. І не тільки для водіїв, які нерідко їх інакше, ніж напрямками, не називають. Приміром, для лісівників, особливо у болотяних регіонах, досить проблематично дістати врожай. Вичистити ліс від ураженої деревини чи зрубати вже стиглі дерева можна, а от потранспортувати його до потрібного місця – ціла проблема.

Так само і для селян, які, аби не обходити чи об’їжджати десятки кіломет­рів околицями, ідуть, приміром, у сусіднє село через ліс, а відтак і час втрачають, і заблукати можуть. Тож дороги – спільна проблема. І лісівники її поволі розв’язують. Звісно, лісові дороги – не автомагістралі, але вони вирішують важливі і в економічному, і в соціальному плані питання. Та й нерідко лісова дорога буває на порядок краще зроблена, ніж місцева. І це також показник.
Цієї осені Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства завершило будівництво лісової дороги сполученням Шацьк-Кропивники. Вісім кілометрів шляху обійшлося ДП «Шацьке ЛГ» в 4,5 млн грн. Дорога з’єднує Шацьк із селами Кропивники, Прип’ять та Вілиця, а також сполучає з населеними пунктами Ратнівського району.
Відкривати дорогу приїхало і столичне, і обласне начальство.
– Це маленький крок, але велика робота. Це не тільки внесок у лісову справу, а й задля блага громади. Лісогосподарські підприємства і влада мають співпрацювати, аби робити Волинь кращою. Дякую місцевому господарству та працівникам за якісно виконану роботу, – зазначив заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.
– Відкриття нових доріг свідчить про соціальну відповідальність лісової галузі перед громадою області. А з іншого боку, це дає можливість здешевити сировину. Ми йдемо вперед, ми покращуємо інфраструктуру та спільно працюємо на благо княжої Волині, – зауважив голова облдержадміністрації Олександр Савченко.
– Будівництво лісових доріг ми завжди погоджуємо із громадою. Адже це питання спільне, – каже начальник ВОУЛМГ Олександр Кватирко. – Завдяки цій лісовій дорозі вдалося повністю розвантажити дороги місцевого значення сіл Шацької об’єднаної територіальної громади. Тепер вивезення деревини відбувається суто лісовою дорогою. Крім того, покращився доступ місцевого населення до лісових масивів. Тут уже збудовано малий рекреаційний пункт та три куточки майстра лісу, де є альтанка, мангал, дрова. Також вдалося здешевити вартість вивезення деревини на 30 гривень за 1 кубометр – за рахунок скорочення шляху вивезення із 12 до 9 кілометрів.
Окрім усього, лісові дороги виконують ще й протипожежну функцію. За даними прес-служби ВОУЛМГ, на протяжності цього шляху облаштовано три пожежні водойми. Це дуже важливо, зважаючи на посушливу погоду, яку ми спостерігаємо останніми роками.
Олександра БІЛЕВИЧ
Фото прес-служби ВОУЛМГ

«ЛВ» №11-12 2018р.