Нові технології вінницьких лісівників

Першочерговим завданням лісівників Вінниччини завжди були, є і будуть лісовідновлення та лісорозведення з досягненням оптимальної лісистості, підвищення продуктивності та цінності лісів.
Позитивним є те, що проекти лісових кул­ьтур лісогосподарських підприємств обо­в’язково розглядаються в обласному управлінні та затверджуються на рівні начальника управління.
З метою покращення породного складу лісових насаджень державні лісогосподарські підприємства управління впроваджують у виробництво власні, науково обґрунтовані, нові технології створення та вирощування лісових культур.
При створенні лісових культур до їхнього складу вводяться листяні породи: горіх чорний, черешня звичайна, груша звичайна, берека лікувальна, бархат амурський, гікорі білий, гікорі гіркий, а також шпилькові: модрина європейська, модрина японська, псевдотсуга. Всі ці породи вводяться чистими рядами до 20-25% загальної кількості посадкових місць.
У 2015-2016 роках із 2889 га створених лісових культур 50% створено з участю горіха чорного! Таке співвідношення закладено і в проектах створення лісових культур на 2017 рік. А державні підприємства «Жмеринський лісгосп», «Дашівське ДЛМГ», «Іллінецький лісгосп», «Бершадський лісгосп» в цьому році створюють лісові культури з горіхом чорним як головною породою, відповідно на 10%, 8,1%, 8%, 6% від загальної площі.
При створенні високопродуктивних штучних дубових насаджень з участю інтродукованих і аборигенних лісових порід посадкові місця розміщуються в основному через 3-4 м х 0,5-0,7 м. Посадка сіянців здійснюється на розпушену смугу в створений гребінь. Передбачено в перші роки вирощування обов’язкове проведення 3-4-кратного механізованого догляду. Чітке дотримання новітніх технологій дає можливість у віці стиглості досягти запасу не 290 м3, а біля 500-600 м3 деревини на одному гектарі.
Весна 2017 року для лісівників Вінниччини є черговим екзаменом, до якого готуються вже за 2-3 роки з часу заготівлі лісового насіння, висівання його в розсадниках, вирощування стандартного посадкового матеріалу. План вирощування садивного матеріалу у 2016 році виконали всі держлісгоспи, суттєво перевиконали ДП «Бершадський лісгосп» (136%), ДП «Дашівське ДЛМГ» (121%), ДП «Вінницький лісгосп» (113%). У 2015-2016 роках усі держлісгоспи збільшили асортимент вирощування садивного матеріалу, найсуттєвіше (на 35, 34, 20, 17 найменувань) – ДП «Крижопільський лісгосп», ДП «Іллінецький лісгосп», ДП «Жмеринський лісгосп», ДП «Вінницький лісгосп».
Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

ЛВ.№3-4. 2017