Одещина. Горить Нижньодністровський національний природний парк

Займання – наслідок навмисного підпалу / фото facebook.com/Ivan Rusev

Сталося одночасне займання у 8 точках очеретяних заростей у заповідній зоні Нижньодністровського національного природного парку.
В Одеській області горить Нижньодністровський національний природний парк. Як передає кореспондент УНІАН, про це у Facebook повідомив директор природного парку «Тузловські лимани» Іван Русєв.
За його словами, о 18.10 сталося одночасне займання у 8 точках очеретяних заростей у заповідній зоні Нижньодністровського національного природного парку. «Прямуючи в сторону Одеси, я з автотраси Одеса-Рені помітив займання спочатку в зоні північного берега Дністровського лиману. Туди можна потрапити тільки катером. Проїхавши два прикордонних поста, помітив ще два займання у національному парку в зоні пгт Біляївка», — написав Русєв.
Русєв наголошує, що пожежа в плавнях — лихо для живих істот, і в віддалених від траси місцях гасити її практично неможливо. Еколог вважає, що займання – наслідок навмисного підпалу. «Єдина надія на дощ, що почався, який скоро може загасити пожежу», — підкреслив Русєв. На думку фахівців, які обговорюють зараз у соціальних мережах інформацію про пожежу, в Нижньодністровському національному парку «не діють закони України, в межах парку — мисливські угіддя». Як правило, на думку екологів, причина пожеж — підпали з метою зловити (застрелити) наляканих тварин, які прагнуть покинути зону лиха.
Довідка УНІАН. Нижньодністровський національний природний парк розташований на території Білгород-Дністровського, Біляївського та Овідіопольського районів Одеської області. Створено в 2008 році. Площа — 21 311,1 га. Північна частина Дністровського лиману, що в складі парку, має статус водно-болотяних угідь міжнародного значення, відповідно до Рамсарської конвенції, з особливим охоронним режимом.