Одещини. Незаконно знищують птахів у нацпарку

скачанные файлы (2)

У Національному природному парку «Тузловські лимани» в Татарбунарському районі Одеської області активізувалися браконьєри. Незважаючи на всі попередження, «чорні» мисливці продовжують винищувати рідкісних птахів, а керівництву парку навіть доводилося проти браконьєрів застосовувати сльозогінний газ.
Як розповів керівник парку Іван Русєв, боротьба з мисливцями триває цілий рік, а зараз вони особливо завзято взялися за птахів. «П’яні чоловіки з рушницями і мисливським собакою прочісують безцінні для екосистем нацпарку солончаки. Це унікальний дім для рідкісних птахів України та Європи – лугових дерихвостів», – повідомив Русєв газеті «Сегодня».
У свою чергу орнітолог Борис Александров розповів, що дерихвости занесені в Червону книгу України, а зазвичай мешкають в Африці. «Зараз полювання дозволено на голуба і перепілку, водоплавних качок і гусей, під забороною навіть куріпки та фазани, не кажучи вже про червонокнижні види», – пояснив фахівець і додав: та обставина, що дерихвости, нехай навіть влітку, гніздяться в національному парку в Одеській області – унікальний феномен.
Працівники «Тузловських лиманів» скаржаться, мовляв, місцеві чиновники неохоче реагують на звернення, апелюючи тим, що де-юре у нацпарку відсутні кордони, а значить, користуватися його ресурсами можна в будь-яких обсягах. Тим часом керівник апарату Татарбунарської РДА Мирослава Коваль повідомила журналістам, що голови у району тимчасово немає, а до інших співробітників РДА з приводу браконьєрства працівники парку не зверталися.
«Русєв, як став директором, відразу дав зрозуміти: працюємо в рамках закону. Прагнув визначити чіткі межі нацпарку, відсутність яких і дозволяла незаконно використовувати природний ресурс – рибний і тваринний світ, лісові масиви для надання рекреаційних послуг, прибережні землі. Через це почалися проблеми, всі ці люди об’єдналися, щоб нас дискредитувати, налаштували проти керівництва парку місцевих жителів», – розповів начальник охорони «Тузловських лиманів» Віталій Димов.
У парку впевнені: браконьєри – це не просто мешканці навколишніх сіл, що виловлюють рибу або птицю собі на вечерю. Є тут і явні бізнесмени. «На другому кілометрі побудували цілий цех з холодильниками для зберігання і переробки риби, вилученої з водойми. Вони не випускають кефаль з лиману, яка заходить на нагул, а потім повинна вийти в море, штучно змінюючи маршрут руху косяків за допомогою решіток. В результаті тонни риби гинуть в лимані, не потрапляючи в море, решту – виловлюють», – пояснив Димов.
У спробах перешкодити безконтрольному вилову в травні адміністрація парку була піддана нападам і побиттю: співробітникам погрожували вилами, відбирали телефони, викидаючи в лиман і не давали викликати поліцію. «Ми виїжджали на місце і зараз відкрито в цілому 23 кримінальних провадження у «Тузловських лиманах» – і за браконьєрство, і за захоплення земель, і за незаконне будівництво. Ведеться слідство», – запевнила співробітник прес-служби ГУ Нацполіції в Одеській області Дарина Ярчук.