Окупований Донецьк «провалюється» під землю — МінТОТ

У Донецьку і Макіївці через затоплення шахт просідає ґрунт / фото dnews.dn.ua

У тимчасово окупованих Донецьку і Макіївці супутник зафіксував просідання поверхні ґрунту на 20-25 см, експерти пояснюють це припиненням відкачування шахтних вод на вугільних підприємствах цих міст.
Про це 4 червня під час презентації результатів дослідження екологічної ситуації на Донбасі у Києві заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Вадим Черниш, передають «Донецкие новости».
«Місто Донецьк, для орієнтиру – «Донбас Арена». Ось одна з ділянок – терикон шахти ім. Калініна. Супутникові знімки дають можливість за такими квадратами [оцінити ризики], тут квадратики жовті та червоні, де є просідання ґрунтів, іноді на 25 см, приблизно», – сказав він. «Шляхом супутникового моніторингу ми бачимо, що йде зниження горизонтального шару. Це означає, що провалюється фактично поверхня в місті Донецьк», – продовжив Черниш.
За його словами, на думку експертів, це відбувається тому, що припинилася відкачка підземних шахтних вод. «Не приділяють цьому увагу й під загрозою опиняються не тільки райони териконів або території шахт, але й навколишні житлові масиви, об’єкти соціальної структури», – зазначає він.
«Те ж саме й по Київському району – шахта Засядька, село Григорівка, Новоросійське… Практично на 20-25 см опускається поверхня. Те ж саме й з іншими районами [Донецька]. У Макіївці практично те ж саме ми бачимо», – додав глава МінТОТ. Раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України Георгій Тука заявляв, що захоплені окупантами українські підприємства в ОРДЛО зупиняються.