Окупований Крим повністю засихає

Анекований Крим страждає від посухи / фото "Крим. Реалії"

На сьогодні понад 70% раніше нормальної рослинності повністю висихає в окупованому Криму, зазначили в МінТОТ.
Анексований Росією Крим, який жив за рахунок води, що надходить з материкової України, повністю засихає, й зупинити цей процес окупантам не вдасться.
«Ми ведемо моніторинг за допомогою супутників, які знімають територію Криму. На сьогодні понад 70% раніше нормальної рослинності повністю висихає. Перекладаючи зрозумілою мовою, степовий Крим, який жив за рахунок води, що йшла з України, повністю засихає, це правда», — сказав у коментарі «Обозревателю» заступник міністра з питань окупованих територій Юрій Гримчак. На питання, чи були звернення від російської сторони відновити подачу води на півострів з України, заступник міністра відповів негативно, при цьому зауваживши, що згідно зі всіма міжнародними конвенціями, забезпечення окупованих територій, включаючи питною водою, — це обов’язок РФ.
За словами Гримчака, є кілька умов, за яких Україна погодиться відновити постачання води до Криму. «Необхідні умови — виведення військ і звільнення Криму. А ще — відшкодування збитків», — заявив він. Щодо можливості окупантів самим вирішити проблему з посухою на півострові, Гримчак запевнив, що це майже неможливо через вартість цих методів.
«Так, можна возити воду дирижаблями. Теоретично можливо використовувати систему опріснення води, але це дуже дорого, адже й сама система, і її обслуговування потребує багато витрат. Наскільки я знаю, на сьогодні вони навіть не розглядають таку можливість», — пояснив він. Раніше повідомлялося, що в Красногвардійському, Нижньогірському, Первомайському та Радянському районах окупованого Криму оголосили режим надзвичайної ситуації через посуху.