Олександр Кватирко: «Маємо об’єднати зусилля та посилити роботу над розвитком мисливського господарства»

Серед головних завдань користувачів мисливських угідь є робота над збільшенням кількості та різновидності фауни, регулювання чисельності хижих тварин та боротьба з браконьєрством – про це йшлося під час наради з користувачами мисливських угідь, яка відбулася сьогодні, 17 січня, в залі засідань Волинського ОУЛМГ під головуванням начальника управління Олександра Кватирка.

Участь у нараді взяли начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Новохатський, перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Олександр Козій, перший заступник начальника управління Руслан Войцеховський, завідувач сектору мисливського господарства ВОУЛМГ Василь Сухопор.

Створити комунікативний майданчик – між користувачами мисливських угідь, контролюючими структурами, а саме Волинським ОУЛМГ, управлінням екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Держприродспоживслужби – головна мета наради. І такі зустрічі необхідно зробити традиційними. Відтепер – мінімум раз на квартал. На цьому наголосив Олександр Кватирко.  

«Потрібно не лише регулювати чисельність хижаків, а й боротися з браконьєрством та дбати про збільшення популяції мисливських тварин. Завдання нашого управління – взяти на себе координацію цих дій, зробити корпоративну базу всіх угідь, а з вашого боку – довести до оптимального показники щодо кількості звірів», – звернувся до присутніх посадовець.

Олександр Кватирко наголосив, що за необхідності усі користувачі мисливських угідь повинні бути готові піти навіть на кардинальні заходи, такі, як припинення проведення полювання на кілька років. А вже найближчим часом продумати план заходів щодо збереження фауни та висловити власні дієві пропозиції.

Руслан Войцеховський зазначив, що нині на часі перш за все – врегулювання чисельності лисиць у мисливських угіддях. Адже це – запорука збільшення кількості зайця-русака та попередження епідемії сказу.

Таку позицію лісівників підтримали Дмитро Новохатський та Олександр Козій.

«Контролювати та регулювати чисельність лисиць із метою попередження сказу – обов’язок користувачів мисливських угідь. І зважаючи на нинішні показники, зараз необхідне зменшення чисельності лисиць», – повідомив посадовець та наголосив, що при цьому необхідно не забувати про нормативні документи, згідно з якими такі заходи можуть проводитися, особливо – на території природозаповідного фонду.

Дмитро Новохатський також зазначив, що управлінням підтримуються заходи щодо збільшення кількості корисних у фауні тварин, зокрема такі, як будівництво вольєрів.

«Єдиний ефективний спосіб врегулювання популяції – будівництво вольєрів. Вже затверджено план-завдання щодо їх спорудження в області, в тому числі – державними лісомисливськими підприємствами. Усе має бути побудовано згідно з термінами. Такі вольєри лісівники будують для розведення диких кабанів, фазанів, качок, оленів. Без розведення, вкладання коштів не буде розвитку» – наголосив Василь Сухопор, аналізуючи стан ведення мисливського господарства в області.

У своєму виступі головний мисливствознавець Волинського ОУЛМГ також зазначив, що заходи щодо регулювання чисельності лисиць із метою попередження виникнення епідемії сказу вже тривають. Проте ситуація вимагає їх посилення. Василь Сухопор іще раз звернувся до користувачів мисливських угідь із вимогою відповідально поставитися до ситуації. Адже, за словами посадовця, з часу проведення останньої аналогічної наради, коли ставилися такі завдання, минуло місяць. Проте в окремих угіддях ситуація залишається проблемною. 

Перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Олександр Козій наголошував: якщо не спрацюємо ефективно та всі разом, то ризикуємо мати проблему. Так, за словами посадовця, Старовижівський, Ківерцівський, Турійський та Луцький райони залишаються неблагополучними щодо сказу. Як позитивний досвід фахівець навів приклад ситуації з африканською чумою, яку завдяки комплексу проведених заходів спільними зусиллями вдалося не допустити на територію області.

Продовжилася нарада виступами користувачів мисливських угідь, які поділилися власним досвідом ведення мисливського господарства.

Далі зустріч тривала у форматі «запитання-відповідь». Чимало питань стосувалися боротьби з браконьєрством. У результаті користувачі мисливських угідь запропонували запросити на наступну таку зустріч представників правоохоронних органів.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ