Олександр Кватирко. Репліка на результати сесії

Картинки по запросу кватирко

Як людина не з політики, мав сьогодні перший серйозний досвід спілкування із депутатами обласної ради. У лісівників усе значно простіше. .. Є емоції, нерви, кризові ситуації. А от самим собою залишатись легше.
Такою, як раніше, лісова галузь уже не буде ніколи. І реформа нас усіх таки дістане, і побічним лісокористуванням ми будемо ще тішитись неймовірно, а не віднікуватись, як деякі керівники лісгоспів. Поки що інерційність та віра у те, що «а ось попустить…» роблять своє. Але є вдалі кроки, зрушення і навіть невеличкі перемоги.
Доповідь зачитати не зміг. Так само, як не зміг спокійно реагувати на чергові закиди представників партії Свобода. Всі усе розуміють. Легко «ковтають публікації» у ЗМІ, побудовані на здогадках та припущеннях, а ще інформації «зі своїх джерел» панів Вітіва та Пирожика щодо того, що у волинських лісівників усе дуже погано і вони майже банкрути. Тому спокійно користуюсь можливістю донести до людей не озвучене на сесії.
2016 рік. ВОУЛМГ. Це 26 юридичних осіб та 3048 працівників.
Середня з/п — майже 7000 грн.
А на допомогу колегам із Півдня та Сходу України, де лісове господарство переживає не найкращі часи, волинські лісівники у 2016 скерували одноденного заробітку на суму 2 млн 300 тис. грн.
За 2016 рік лісогосподарськими підприємствами Волині сплачено дивідендів до Державного бюджету 35 млн 600 тис грн., що на 24 млн 800 тис грн більше, ніж у 2015 році. Якщо у 2015 році до зведеного бюджету ми сплатили податків на загальну суму понад 192 млн грн, то за минулий рік – майже 250 млн грн.
Із них — 66,4 млн грн пішли у 2016 році у місцеві бюджети області.
2016 рік для нас був безпрецедентним по кількості заяв і виступів так званих «експертів» у сфері лісового господарства. Експертів, яких перестали влаштовувати навіть такі відомі на всю Україну та у Європі вчені, як Василь Бородавка…
Важко стриматись, щоб не зауважити, що окремі «вузькоспеціалізовані» активісти і по сьогодні запити пишуть на основі свої припущень чи інформації «зі своїх джерел»…
Шкода, що це забирає так багато часу.
Загалом, підвідомчі підприємства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства за 2016 рік змушені були відповідати на понад 880 запитів правоохоронних органів та пройти 190 перевірок контролюючих органів та захищати свої інтереси у понад 50 судових провадженнях.
Не буду приховувати, дискутувати із людьми, які не є фахівцями у лісовій галузі, але спеціалізуються на створенні навколо волинських лісівників «гарячих точок» у ЗМІ, складно. Уникали таких дискусій.
А повели людей у ліс. І не помилились. Брали депутатів – вели у ліс, запрошували журналістів – теж вели у ліс. Не до Кватирка, а до майстра лісу, у цех, розсадник чи на лісосіку. Там треба дивитись, чим дійсно живе управління лісового господарства. Можна там побачити і як працює рядовий працівник.

А ще за результатами 2016 року організовано звіти керівників лісгоспів та окремих лісництв перед представниками органів місцевого самоврядування та активом районів і сільських рад області. На сьогодні відзвітувались керівники вже 15 лісогосподарських підприємств та 78 лісничих. Шановні депутати районних та сільських рад! Беріть своїх місцевих лісівників запрошуйте до себе і задавайте усі важливі для вас питання щодо змісту та результатів їх роботи.
Оскільки політизованим є також питання відновлення, захисту та охорони лісу, наголошую, для мене, як керівника управління, робочою є наступна позиція: Якщо раніше менше писали та говорили про зміст та кількість порушень лісового законодавства, це не означає, що порушень не було. Мова іде про збільшення кількості виявлених, заявлених та облікованих лісопорушень. Відсутність статистики чи замовчування фактів порушень – це не їх відсутність.
Так. Реальна статистика не тішить. По цій причині за результатами перевірок та службових розслідувань у ВОУЛМГ за 2016 рік було притягнуто до відповідальності 305 працівників, в т.ч., змінено 5 керівників підприємств. І не за усіх із них кричали про тиск і переслідування з боку керівництва активісти. Чи, можливо, не всі вони звертались за такими послугами…
Чималою є і кількість протоколів, складених державною лісовою охороною. Є 1516 протоколів за 2016 рік із загальною сумою завданих державі збитків – 2 мільйони 980 тисяч гривень! 1038 протоколів стосувалися саме незаконних рубок. Із них відшкодовано близько 2 млн грн.
Не були у 2016 році більшими, ніж у попередні роки об’єми експорту. А от обсяги продажу деревини на внутрішньому ринку зросли. Цифри наступні. Із загальної кількості реалізації 778 тис. м куб. на внутрішній ринок продано 636 тис. м куб деревини, що на понад 60 тис. м куб. більше, ніж у 2015 р.
На 28%, у порівнянні із 2015-м роком, зменшено експорт круглого лісу. Якщо у 2015 році на експорт пішло 197 тис м куб. деревини, то у 2016 році ця цифра становила 142 тис м куб.
Та не це саме важливе. Дуже важлива соціальна складова у питанні роботи управління та ввірених підприємств. У всіх випадках, коли трапляється форс-мажор у селі, ЧП у районі, є гостра потреба в допомозі АТО чи волонтерам, малозабезпеченим, сиротинцям, садочкам, школам та ФАПАм, першочергово звертаються до лісівників. Реагуємо, допомагаємо, будемо продовжувати це робити. Прохання до політиків: зважайте на це. Політика – мистецтво компромісу, а не каток однотипних наїздів з метою дискредитації. Загальний внесок лісівників у розвиток інфраструктури Волині, робота над привабливістю області для туристів, робота із підростаючим поколінням та швидкість, із якою ми реагуємо на потреби громад і області достатньо вагомі, щоб припинити у нас шукати суцільну корупцію та банкрутів. Показники роботи Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства у динаміці за останні три роки у вигляді презентації є. Якщо є потреба, викладу.