Першу сонячну електростанцію запустять на території ЧАЕС

Картинки по запросу сонячна батарея

Нова електростанція потужністю 1 мегават знаходиться всього в 100 м від нового «саркофага»: гігантського металевого купола
Україна готується запустити свою першу сонячну електростанцію на території Чорнобильської АЕС. Вона повинна запрацювати протягом декількох тижнів.

 Вона повинна запрацювати протягом декількох тижнів.
 Компанія витратила €1 млн на установку 3800 фотоелектричних панелей, розміщених на площі 1,6 га, і сподівається, що інвестиції окупляться протягом семи років. Голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін розповів, що сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру. Це – близько 2000 квартир. Також Варягін додав, що кількість сонячного світла у Чаорнобилі така ж, як і на півдні Німеччини. Сонячні панелі закріплені на бетонних блоках, а не розміщені на землі, бо грунт залишається забрудненим радіацією. Додамо, що українська влада запропонувала інвесторам майже 2500 га для потенційного будівництва сонячних електростанцій в Чорнобилі.
Додамо, що українці спільно із японцями готуються до проведення досліджень у Чорнобильській зоні. Праця українсько-японських експертів дозволить запобігати майбутнім ядерним катастрофам, знизити шкідливий вплив на екологію та живі організми у зонах, які зазнали радіоактивного забруднення.