Полтавщина. Реформи лісової галузі: яким його бачать на місцях

2063

Нещодавно на базі Лубенського лісотехнічного коледжу відбулося виїзне засідання керівництва Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства та представників державних підприємств «Лубенський лісгосп», «Пирятинський лісгосп» та «ПДЛП «Полтаваоблагроліс». Начальник управління Юрій Тараненко підняв тему реформування системи галузі і ведення лісового та мисливського господарства в умовах відсутності бюджетного фінансування.
Присутні висловили своє бачення шляхів реформування. Зокрема директор ДП «Пирятинський лісгосп» Сергій Дудник зауважив, що першим кроком має бути проведена оптимізація чисельності працівників, починаючи від апарату управління лісгоспів та лісництв. Також він, керуючись Лісовим кодексом, вбачає доцільним добиватися на рівні законодавства направлення на лісові господарства частини коштів (розміром до 50 %) від рентної плати, яку сплачують лісгоспи до бюджету. Важливою відзначили необхідність врегулювання однієї ціни на лісопродукцію по галузі і створення централізованої бухгалтерії в лісгоспах.
Упростити систему по оформленню правоустановчих документів на постійне користування землями, що передаються підприємствам для ведення лісового господарствазапропонував лісничий Лохвицького агролісництва Олександр Вовк.
Лісничий Чорнухинського лісництва Андрій Сова вважає доцільним направлення на переробку дров паливних (виготовлення дров колотих), за умови наявності попиту не тільки на внутрішньому, а й – зовнішньому ринку. Також він відзначає актуальним розвиток вирощування  та реалізації декоративного посадкового матеріалу, зокрема на базі підприємства.
Реформування буде спрямоване більшим чином на вторинні ланки, такі, як лісгоспи та лісництва. Тому їхня точка зору та практичні зауваження є  надзвичайно важливими.
Окрім цього, останнім часом набуває актуальності питання вдосконаленя комунікаційного процесу та покращення обізнаності громадськості у сфері лісового господарства. Це можливо завдяки взаємодії лісівників із громадами та місцевим самоврядуванням.

Прес-служба Полтавського ОУЛМГ