Порядок держмоніторингу стану атмосферного повітря

Міністерство екології та природних ресурсів України підготувало проект постанови Кабінету міністрів, згідно з якою буде затверджено порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, повідомляє прес-служба міністерства.
Міністр екології Остап Семерак вважає, що сьогодні існує необхідність у реформуванні чинної системи моніторингу атмосферного повітря, оскільки вона не дозволяє повною мірою отримувати оперативну інформацію про концентрацію забруднюючих речовин і вживати оперативних заходів реагування.
«В Україні ця проблема вкрай актуальна і навіть не потребує додаткової аргументації. Впровадження системи моніторингу забезпечить право українців на отримання інформації про стан навколишнього природного середовища. Крім того, вона дасть можливість громадянам брати участь у розробці і формуванні політики щодо поліпшення моніторингу», — цитує Семерака прес-служба міністерства.
За його словами, нова система базується на імплементації стандарту і моделі Євросоюзу і є виконанням Угоди про асоціацію України з ЄС. Зараз проект постанови спрямований на узгодження іншими органами центральної влади. «Міністр також підкреслив, що запуск системи моніторингу забезпечить оперативний збір інформації та оцінку інформації про стан атмосферного повітря, а це дасть можливість для прийняття ефективних управлінських рішень і забезпечення контролю. Крім того, передбачено розробку планів поліпшення якості атмосферного повітря на основі аналізу показників його стану», — зазначається у повідомленні.
Як повідомляв УНІАН, реформа в сфері управління відходами передбачає створення в 2019 році єдиного органу виконавчої влади, який регулюватиме сферу управління відходами та створення належної структури для поводження з ними.