Цього року за гарних погодних умов пасічники очікують щедрого врожаю меду. У волинському лісі теж працюють професійні пасічники. Перевага продукту з лісових пасік у тому, що вони заховані від усіх благ цивілізації і є стовідсотково екологічними.

Людмила Шеметюк

Кипить робота на пасіках, підпорядкованих Волинському обласному управлінню лісомисливського господарства. Незадовго солодкий продукт надійде в консервні цехи для переробки. А тоді опиниться на прилавках «Лісовичків» та поїде до замовників. А що може бути кращим, ніж екологічно чистий натуральний лісовий мед? Його смак не сплутаєш ні з яким іншим.
Начальник консервного цеху ДП СЛАП «Любешів­агроліс» Людмила Шеметюк розповідає: незадовго чекають надходження меду із лісових пасік.
Закривають смакоту у півлітрову, літрову, євробанку. Кожен може собі купити скільки треба. Збирають мед на тутешніх лісових пасіках. Вони є у Залізницькому та Бихівському лісництвах ДП «Любешівагроліс».
Любешівський край багатий і на гриби. За хороших умов та гарних сезонів у консервному цеху кипить робота із закатування таких суто поліських смаколиків.
«Консервуємо білі гриби, лисички, польські, опеньки, зелениці… Фактично, усі їстівні, які ростуть у рідному лісі, – розповідає Людмила Василівна. – Зазвичай лісівники збирають гриби своїми силами. А деколи й закуповуємо у місцевого населення. Наш консервний цех має досить багато продукції. Головне – знайти замовника. Маємо неймовірно смачні та чисті лісові ягоди, протерті із цукром. Це ожина, чорниця, брусниця, журавлина, малина, полуниця. Є томати, огірки та кабачки. І, звичайно, соки: березово-журавлиновий, березово-брусничний, березово-яблучний, березовий на м’яті, березовий з цукром».
Сьогодні досить складно спрогнозувати попит. І хоча консервний цех роботи не припиняє, хвилювання є.
«Раніше нашу продукцію і навчальні заклади брали, і за кордон відправляли. А зараз через карантин все зупинилося, – хвилюється Людмила Василівна. – І як буде далі – важко сказати. Проте ті, хто дбає про своє здоров’я, мають знати, що екологічно чисті закрутки є і їх можна придбати».
Оксана ЧУРИЛО
Фото пресслужби ВОУЛМГ

Придбати продукцію можна за адресою:
44201, Волинська обл., Любешівський р-н, смт Любешів, вул. Незалежності, 1А.
Е-mail: lyubeshivahro@lisvolyn.gov.ua

ЛВ № 2-3 2020